Strážníci řešili rušení nočního klidu i zatoulané psy

mobil copyZ červencových událostí Městské policie ve Velkém Meziříčí.

Rušení nočního klidu

Na oznámení občanů a z vlastní činnosti řešili strážníci v průběhu července události, které měly společného jmenovatele, a to rušení nočního klidu. Jednalo se buď o hlasitou živou nebo reprodukovanou hudební produkci, která se šířila na veřejné prostranství a obtěžovala obyvatele, a to z hostinských provozoven na Náměstí, na ulici Komenského, Radnická a Třebíčská. Ve všech případech takového narušení veřejného pořádku strážníci neprodleně navodili pokojný stav a provedli opatření, aby se již taková situace neopakovala.

Krádež zboží

Dne 25. 7. 2017 v 11.15 hod. bylo hlídce MP oznámeno zaměstnancem provozovny Kaufland podezření z krádeže zboží. Na místě se strážníkům ke krádeži v obchodě přiznal 50letý muž ze Žďárska. Po provedení nezbytných úkonů v souvislosti s podezřením z přestupku proti majetku, byla tomuto zákazníkovi za přestupek uložena pokuta příkazem na místě.

Odchyt psa

Dne 21. 7. 2017 v 5.30 hod. oznamovala strážníkům obsluha čerpací stanice MOL na ulici Karlov, že v areálu volně pobíhá pes. Hlídka MP na místě zaběhlého psa odchytla. Pes byl opatřen identifikační známkou, tudíž nebyl problém o události uvědomit majitele, psa předat a věc řešit jako porušení OZV města.

Nález telefonu

Dne 12. 7. 2017 večer se dostavil na služebnu MP muž a předal strážníkům mobilní telefon značky HTC, který nalezl na zemi u kapličky v lokalitě Fajtův kopec. Nález byl vzat dočasně do úschovy, strážníkům se následně podařilo kontaktovat majitele, který si svůj mobilní telefon ještě týž den převzal.

Zapomněl zaplatit

Dne 10. 7. 2017 ve 23.10 hod. se na strážníky obrátil s žádostí o pomoc řidič taxislužby z Třebíče, který vezl zákazníka na ulici Třebíčská a ten s tvrzením, že si odskočí domů pro peníze, od vozidla Taxi odešel a už se zpátky nevrátil. Hlídka MP dohledala dlužníka na nedaleké ubytovně, 44letý podnapilý muž po příchodu na pokoj spokojeně usnul a jaksi pozapomněl vyrovnat dluh. Následně dlužnou částku za poskytnutou službu taxikáři i s omluvou uhradil.

Pes v provozovně

Dne 4. 7. 2017 v 17.15 hod. zaběhl pes do provozovny lahůdek na ulici Radnická. Přivolaná hlídka MP psa vyzvedla a vzhledem k tomu, že nebylo možno zjistit majitele, byl umístěn do útulku pro zaběhlé psy na ulici Zámecká. Stejného psa strážníci pak odchytili na zahrádce kavárny Dvojka na ulici Pod Hradbami dne 19. 7. 2017 v 19.30 hod., tehdy byl již majitel psa znám, pes byl následně předán a porušení příslušného ustanovení OZV, kterou se upravují pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství, bylo strážníky řešeno jako přestupek uložením pokuty příkazem na místě.

Petr Dvořák

Reklama
  • VKL obecně
  • 2018_cervenec_MeU_personal
  • Jupiter club
  • Facebook selfpromo

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít kazdý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my vám jej každou středu zašleme e-mailem.