Velkomeziříčští policisté zastavili opilého řidiče a dopadli zloděje kola

breathalyser copy_copy_copyVelkomeziříčtí policisté zastavili ve čtvrtek 7. září kolem půl osmé ráno na ulici Oslavická ve Velkém Meziříčí nákladní automobil Tatra. Řidičem vozidla byl sedmapadesátiletý muž z Opavska. V rámci silniční kontroly policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku, která vykázala pozitivní výsledek.

Při prvním měření muž nadýchal 1,56 promile alkoholu. Také opakované dechové zkoušky byly pozitivní. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Sedmapadesátiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Dále policisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí objasnili případ krádeže jízdního kola, ke kterému došlo na konci června letošního roku ve Velkém Meziříčí. Policejní inspektor sdělil podezření ze spáchání trestného činu pětadvacetiletému muži z Jihlavska. Ke krádeži došlo na konci června na ulici K Novému nádraží, kde tehdy ještě neznámý pachatel odcizil jízdní kolo, které bylo zaparkované před jedním z obchodů. Majiteli tak způsobil škodu kolem patnácti tisíc korun. Policisté místo činu ohledali, provedli šetření a vše zadokumentovali. V rámci prověřování se policistům ve spolupráci s kriminalisty na základě získaných poznatků podařilo pachatele odhalit a vypátrat. Podezřelý muž odcizené kolo prodal a získané peníze použil pro vlastní potřebu. Také odcizené kolo se policistům podařilo vypátrat a následně vrátit zpět jeho majiteli. Případ policisté řešili ve zkráceném přípravném řízení.

-pčr-

Reklama
  • VKL obecně
  • 2018_cervenec_MeU_personal
  • Jupiter club
  • Facebook selfpromo

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít kazdý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my vám jej každou středu zašleme e-mailem.