• Velkomeziříčsko
  • Krimi
  • Policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po pachateli krádeže hvězdy slávy

Policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po pachateli krádeže hvězdy slávy

walk-of-famePolicisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po pachateli, který o víkendu odcizil hvězdu slávy Martiny Sáblíkové ve Velké Bíteši. V zájmu prověřování případu by policisté potřebovali znát totožnost osob, které jsou zachyceny na kamerovém záznamu, zejména dvou mužů jdoucích po chodníku. K činu došlo v sobotu 9. září mezi půl druhou a půl třetí ráno na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši. Dosud neznámý pachatel zde z chodníku před restaurací odcizil hvězdu slávy, která byla umístěna v dlaždici.

Policisté po přijetí oznámení provedli na místě ohledání a šetření. Na základě předběžně vyčíslené škody případ zadokumentovali jako přestupek proti majetku. V rámci dalšího šetření policisté případ překvalifikovali na trestný čin a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže. Pachatel svým jednáním způsobil majiteli škodu převyšující částku pěti tisíc korun. Případ policisté dále prověřovali, po pachateli pátrali a vyhodnotili také kamerové záznamy.

V úterý 12. září v odpoledních hodinách přijali policisté oznámení o nálezu odcizené hvězdy, kterou nálezce přinesl jejímu majiteli. Na základě vyhodnocení kamerového záznamu policisté zjistili, že v místě, kde ke krádeži došlo, se pohybovaly dvě osoby, jejichž totožnost by v rámci prověřování potřebovali znát. Z náměstí odešly směrem k ulici Pod Hradbami. V okolí chodníku se dále nacházejí další čtyři osoby, které mohly krádež hvězdy vidět a svým svědectvím tak přispět k objasnění případu.

Policisté žádají občany, kteří dvě osoby na kamerovém záznamu kráčející v pozadí poznali, aby se obrátili na linku tísňového volání 158. Policisté uvítají také informace od případných svědků, kteří se v době krádeže nacházeli v okolí místa činu a mohli zaznamenat pachatele krádeže.

-pčr-

Reklama
  • VKL obecně
  • 2018_cervenec_MeU_personal
  • Jupiter club
  • Facebook selfpromo

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít kazdý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my vám jej každou středu zašleme e-mailem.