Jednadvacetiletý mladík řídil pod vlivem drog

test copyPolicisté z obvodního oddělení ve Velkém Meziříčí zastavili v úterý 19. září kolem jedné hodiny odpoledne v obci Martinice osobní automobil BMW, které řídil jednadvacetiletý muž ze Žďárska. Součástí silniční kontroly bylo odborné měření na zjištění přítomnosti alkoholu v dechu a test na zjištění ovlivnění omamnými a psychotropními látkami.

Dechová zkouška byla negativní. Opačně tomu však bylo u testu na drogy. Pozitivní výsledek vykázal přítomnost amfetaminu. S výzvou k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu řidič souhlasil. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Zda se svým jednáním jednadvacetiletý muž dopustil trestného činu nebo přestupku, bude jasné až na základě výsledků znaleckého zkoumání z oboru lékařství odvětví toxikologie.

Na výživu svých synů muž řádně nepřispívá

Velkomeziříčtí policisté sdělili devětatřicetiletému muži ze Žďárska podezření ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy. Muž řádně nepřispívá na výživné pro své tři nezletilé děti ve věku sedm, deset a třináct let. Na své nezletilé syny má na základě pravomocného rozsudku okresního soudu přispívat měsíčně celkem částku kolem čtyř tisíc korun. Vzhledem k tomu, že tak řádně nečiní, od počátku loňského roku dluží na výživném pro své děti částku kolem šedesáti tisíc korun.

-pcr-

 

Reklama
  • VKL obecně
  • 2018_cervenec_MeU_personal
  • Jupiter club
  • Facebook selfpromo

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít kazdý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my vám jej každou středu zašleme e-mailem.