Kluzké silnice zapříčinily desítky dopravních nehod

DSC 0170Čerstvý sníh a teploty kolem nuly zkomplikovaly dopravu na silnicích v regionu. Podle policie bylo od včerejška do dnešní šesté hodiny ranní hlášeno jednašedesát dopravních nehod, při nichž se devět osob zranilo. Většinou šlo o zranění lehká.

„Policisté integrovaného operačního střediska přijali také 35 oznámení od řidičů, kteří si stěžovali na namrzlé a kluzké silnice, tyto informace byly předány k přijetí dalšího opatření správci komunikací,“ informuje mluvčí policie Dana Čírtková.

Kvůli kluzké, neposypané vozovce se včera k večeru do problémů dostal například řidič kamionu v Dolních Radslavicích, který se vzpříčil v kopci v zatáčce u kapličky a zablokoval dopravu. Při snaze uvolnit jej a vytáhnout pomocí manipulační techniky došlo k nehodě. Manipulační vozidlo se na kluzkém povrchu utrhlo a narazilo do kamionu. V kopci od Lhotek tak musel zastavit autobus s cestujícími a čekat na zprůjezdnění komunikace. Dopravu v místě řídila policie. Cestující do Velkého Meziříčí čekání vzdali a šli pěšky. Další problémy byly třeba i se sjízdností Roudského kopce mezi Jabloňovem a Rudou.

„Od 16.45 komplikovala provoz na dálnici D1 nehoda dvou nákladních vozidel. Tyto nehody se staly každá samostatně – zhruba 300 metrů od sebe. Jeden plně naložený kamion vyjel mimo dálnici, druhý dálnici zcela zablokoval tím, že se po smyku vzpříčil přes všechny jízdní pruhy. Nehody se staly na 132,5 kilometru ve směru jízdy na Brno. Dálnice byla zcela uzavřena do 19 hodin, poté byl provoz veden pouze jedním jízdním pruhem. Za místem se vytvořila kolona v délce 10 kilometrů. Policisté odkláněli provoz z dálnice na 119. kilometru na exitu Velký Beranov. Na dálnici najížděla vozidla zpět na 141. kilometru, na exitu Velké Meziříčí západ,“ popsala potíže na dálnic Dana Čírtková s tím, že kvůli komplikovanému vyprošťování bylo místo nehody průjezdné v obou jízdních pruzích až kolem půlnoci.

Martina Strnadová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.