Letos se zvýšil v Kraji Vysočina počet dopravních nehod o 11 procent

Nehoda JI_2Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyšetřovali od začátku letošního roku do konce února celkem 566 dopravních nehod, což je o 55 dopravních nehod více než za první dva měsíce loňského roku – vyjádřeno procenty jde o nárůst o 11 procent.

Při letošních dopravních nehodách dva lidé zemřeli, jedenáct účastníků se těžce zranilo a 177 dalších utrpělo lehké zranění. V případě úmrtí jde o pokles – loni zemřely v lednu a únoru na silnicích celkem tři osoby. V počtu těžkých zranění jde o velmi výrazný meziroční nárůst o osm případů (loni se těžce zranily tři osoby), v případě lehkých zranění jde o nárůst o 38 procent (loni bylo lehce zraněno 128 osob).  Hmotná škoda vzniklá při dopravních nehodách na vozidlech a ostatním majetku dosáhla letos částky 42 037 000 korun, což představuje nárůst o 67 procent.

Při vyšetřování 29 dopravních nehod policisté zjistili, že některý z účastníků dopravní nehody je pod vlivem alkoholu, což je ve srovnání se stejným obdobím roku předcházejícího výrazný nárůst o 21 případů (loni bylo pod vlivem alkoholu u dopravních nehod za leden a únor přistiženo celkem osm řidičů).

Právě kontroly zaměřené na řidiče, zdali neusedají za volant v podnapilém stavu, jsou v letošním roce jednou z hlavních priorit policistů nejen dopravní policie, ale všech ostatních složek pořádkové policie na území celého kraje Vysočina. Policisté kontrolují a po celý letošní rok budou kontrolovat řidiče v rámci běžného výkonu služby, ale také při mimořádných dopravně bezpečnostních akcích.

Mezi nejčastější příčiny dopravních nehod se stále řadí nesprávný způsob jízdy a nepřiměřená rychlost, nedání přednosti v jízdě.  Na počtu dopravních nehod se nemalou měrou stále podílí střety vozidel s lesní zvěří. 

-pčr-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.