Muž opakovaně řídil auto opilý a přes uložený zákaz

test copy_copy_copy_copy_copyV pátek 23. března odhalili policisté řidiče, který usedl za volant opilý a navíc i přesto, že má uložený zákaz řízení. Během jednoho dne ho policisté zastavili hned dvakrát po sobě.

Po půlnoci jel muž s vozidlem BMW po silnici mezi obcemi Kozlov a Křižanov. Automobil zastavila policejní hlídka a provedla kontrolu. Policisté zjistili, že řidičem je osmadvacetiletý muž, který má rozhodnutím soudu uložený mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. Řídit vozidla smí až od roku 2026. Dále provedli policisté u řidiče dechovou zkoušku, při které muži naměřili hodnotu 1,66 promile alkoholu. Také opakované zkoušky byly u něho pozitivní s hodnotami kolem jednoho a půl promile alkoholu v dechu. Policisté muži na místě zakázali další jízdu, tím, že řídil opilý a přes uložený zákaz, se dopustil dvou trestných činů. Přesto muž ještě ve stejný den usedl opět za volant a policisté ho zastavili před druhou hodinou v noci v Křižanově na ulici Bezručova. Při dechové zkoušce řidiči tentokrát naměřili hodnotu 1,36 promile alkoholu. Obdobné hodnoty ukázaly také opakované zkoušky. Lékařskému vyšetření se muž odmítl podrobit a dopustil se tak ještě přestupku na úseku dopravy. Trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, ze spáchání kterých je osmadvacetiletý muž podezřelý, policisté dále prověřují.

-pčr-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.