Muž na Třebíčské řídil s 1,38 promile alkoholu

alkohol2Velkomeziříčští policisté dnes kolem půl třetí ráno zastavili ve Velkém Meziříčí osobní automobil, jehož řidič byl pod vlivem alkoholu.

Vozidlo, jehož řidičem byl pětačtyřicetiletý muž ze Žďárska, zastavila policejní hlídka na ulici Třebíčská. V rámci silniční kontroly provedli policisté u řidiče dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní. Naměřená hodnota činila 1,36 promile alkoholu. Také opakované měření bylo pozitivní a vykázalo hodnotu 1,38 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Za takový trestný čin pětačtyřicetiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel.

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Hotelová škola - banner spodní

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.