Strážníci řešili podezřelý kočárek i jízdu na cizím kole

baby-carriageBěhem měsíce května byli městští strážníci voláni ke krádežím v OC Kaufland, pomáhali hledat ztraceného syna a přednášeli dětem o bezpečném chování v silničním provozu. 

Pátrání po osobě

Dne 31. 5. dopoledne přijala hlídka MP od Operačního střediska PČR žádost o součinnost při pátrání po dívce, která chtěla skočit z dálničního mostu. Hlídka dle pokynů PČR prověřila oblast u dálničního mostu na Fajtově kopci a následně další místa, kde by se dívka mohla zdržovat. Posléze bylo pátrání odvoláno s tím, že dívka byla nalezena v pořádku a bez zranění.

Chtěl si odnést dopravní zařízení

Dne 28. 5. ve 3.10 hod. při preventivní činnosti na ulici Novosady spatřila hlídka MP muže, který z komunikace odnášel čtyři dopravní kužely. Muž byl hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a k tomu, aby kužely vrátil zpět na místo. Následně byl jeho přestupek strážníky projednán uložením pokuty příkazem na místě.

Vykrádali zaparkovaná vozidla

 Dne 27. 5. v 1.00 hod. přijala hlídka MP žádost Operačního střediska PČR o poskytnutí součinnosti při pátrání po podezřelých osobách, které se vloupaly do zaparkovaných motorových vozidel na ulici Čermákova ve Velkém Meziříčí. Strážníci z popisu podezřelých osob a z místní znalosti stanovili možný pohyb těchto osob a na ulici Krškova společně s hlídkou PČR zadrželi oba pachatele, kteří se pokoušeli dostat do dalšího zaparkovaného vozidla. Dalším šetřením bylo zjištěno, že pachatelé v noci vykradli nejméně šest zaparkovaných osobních automobilů. PČR si následně věc převzala k dořešení.

Jezdil na cizím kole

Dne 25. 5. v 00.50 hod. spatřili strážníci pomocí MKDS dva mladíky, kteří jeli na jednom jízdním kole po ulici Náměstí a pokračovali na ulici Novosady, kde ohrožovali bezpečnost a plynulost silničního provozu. Hlídka MP na místě mladíky vyzvala k prokázání totožnosti a následně k provedení dechové zkoušky, která byla pozitivní. Dále bylo zjištěno, že jízdní kolo použili neoprávněně, bez svolení majitele. Přestupek proti majetku byl projednán uložením pokuty příkazem na místě a jízda na bicyklu pod vlivem alkoholu byla jako přestupek podle příslušného ustanovení zákona o silničním provozu oznámena příslušnému správnímu orgánu.

Preventivní akce

Dne 18. 5. proběhla preventivní akce s názvem Bezpečnost na ulici, které se zúčastnili žáci z prvního stupně ZŠ Sokolovská. Tato akce byla zaměřená na bezpečnost dětí, kdy MUDr. Blaha s dětmi probral první pomoc zraněnému, od hasičů si poslechly o tom, co obnáší jejich činnost a strážníci s dětmi probrali pravidla chůze přes přechod pro chodce, jak se mají chovat a na co si dát pozor v silničním provozu.

Ucpané kanály

Dne 17. 5. přijala hlídka MP oznámení, že na ulici Novosady na silnici II/602 u autobusových zastávek v důsledku přívalového deště neodtékají kanály a že tam vzniká laguna. Ve věci strážníci vyrozuměli Správu a údržbu silnic Velké Meziříčí, jejíž pracovníci pak zjednali nápravu.

Náhlá nevolnost

Dne 15. 5. odpoledne bylo hlídce MP oznámeno, že v jednom z velkomeziříčských hotelů zkolaboval muž. Strážníci se neprodleně dostavili na místo, zkontrolovali životní funkce a do příjezdu ZZS měli muže stále pod dohledem. Po příjezdu ZZS lékař rozhodl o převozu osoby do nemocnice v Jihlavě.

Nález kočárku

Dne 14. 5. ve 22.40 hod. přijala hlídka MP oznámení o nalezeném dětském kočárku na ulici Komenského. Strážníci se dostavili na místo, kočárek převezli na služebnu MP, kde byl jako nález dočasně uložen a následně byl předán oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

Krádeže v provozovně

Dne 9. 5. ve 13.00 hod. přijala hlídka telefonické oznámení z provozovny Kaufland, kde mělo dojít ke krádeži zboží. Hlídka se neprodleně dostavila na místo, kde jí svědek celé události sdělil, že podezřelé osoby z místa utekly. Hlídka následně podezřelé osoby dohledala. Jednalo se o cizí státní příslušníky, kteří následně škodu na prodejně uhradili. Dne 11. 5. v 18.00 hod. přijala hlídka telefonické oznámení s žádostí o součinnost od OOPČR ve věci krádeže v provozovně Kaufland. Na místě se strážníkům ke krádeži podezřelý muž přiznal a způsobenou škodu zaplatil. V obou případech po provedení nezbytných úkonů byl přestupek proti majetku projednán uložením pokuty příkazem na místě.

Dopravní soutěž

Dne 4. 5. proběhlo na dopravním hřišti na ulici Oslavická oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Strážníci ve spolupráci s dopravní policií, pracovníky odboru dopravy Městského úřadu a pracovníky DÓZY působili jako rozhodčí v jednotlivých disciplínách soutěže. Mladí cyklisté v praktické části předvedli, jak zvládnou teoretické znalosti pravidel provozu na pozemních komunikacích přenést do soutěžní jízdy po dopravním hřišti, dále jízdu zručnosti a poskytování první pomoci.

Měla obavu o syna

Dne 1. 5. v 1.10 hod. přijala hlídka MP oznámení matky, která měla strach o syna, který měl večer odejít na Fajtův kopec, kde probíhala akce Čarodějnice, a ještě se nevrátil domů a na její telefonické volání nereagoval. Dle popisu matky se hlídka vydala mladistvého hledat a ve věci vyrozuměla i OOPČR Velké Meziříčí. V 1:30 hod. přijali strážníci oznámení, že se syn oznamovatelky vrátil v pořádku domů.

Petr Dvořák

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.