Za volant usedli pod vlivem alkoholu a v době zákazu

technologVelkomeziříčtí policisté zastavili v pátek 13. července kolem čtvrté hodiny odpoledne u obce Ořechov osobní automobil Škoda Octavia. Řidičem vozidla byl šestačtyřicetiletý muž ze Žďárska.

Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž má městským úřadem vyslovený půlroční zákaz řízení, platný do poloviny srpna letošního roku. Dále policejní hlídka u muže provedla dechovou zkoušku. Její výsledek byl pozitivní a činil 3,05 promile alkoholu. Opakovaná měření vykázala hodnoty 2,71 a 3,09 promile. Policisté muži zakázali další jízdu a vše zadokumentovali. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Šestačtyřicetiletému muži hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Druhého řidiče pod vlivem alkoholu odhalili velkomeziříčští policisté v neděli 15. července kolem desáté hodiny dopoledne. Vozidlo Ford, které řídil šestadvacetiletý muž z Hodonínska, zastavila policejní hlídka na ulici Nad Gymnáziem ve Velkém Meziříčí. Naměřená hodnota dechové zkoušky činila 1,31 promile alkoholu. Hodnoty opakovaných měření byly v obou případech 1,29 promile. Policisté muži na místě zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. Vše zadokumentovali a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což muži hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok a zákaz řízení motorových vozidel.

-pčr-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.