Tastyjátr připravil divákům vskutku medové pobavení

IMG 3014Med za zlato? Kolik medu by k tomu muselo být zapotřebí? Troška, vždyť stačí jen mazat med kolem huby… Takovými úvahami se zaobírají postavy v divadelním představení o dvou královstvích, jednom dobrém a druhém plném vychytralců.

Pohádka jak vyšitá O Medovém království v podání amatérského divadelního spolku Tastyjátr už pobavila stovky diváků. Premiéru měla v Tasově. Další vystoupení následovala ve velkomeziříčském Jupiter clubu. Ochotníci v režii Josefa Mladého a Bohdana Vítka si pro diváky připravili podívanou plnou neotřelých nápadů a vtipných dialogů, videí i písniček. Děj se odehrává někde za devatero horami a devatero řekami, ale zabrousí i do Tasova a Velkého Meziříčí. Proplétá náměty z klasických pohádek s aktuálním děním. Takže v pohádce nechybí král a královna, princ a princezna, kteří vyrazí do světa na zkušenou. Tam ale krom ježibaby a skřeta, Jeníčka a Mařenky nebo Nastěnky a Karkulky narazí třeba také na prodejce z předváděcích akcí. A kdo se jím nechá napálit? Přijďte a uvidíte. Tastyjátr hraje pohádku O Medovém království ještě dnes v 18 hodin ve velkém sále Jupiter clubu.

Martina Strnadová

_______________

Tastyjátr: O Medovém království

Námět, scénář a režie: Josef Mladý a Bohdan Vítek

Kamera a videoprojekce: Bohdan Vítek

Zvuk, světla a scéna: Jiří Kubiš

Kostýmy: Jitka Pospíšilová

Hrají: Věra Havlišová (princezna), Petr Zedníček (princ), Milan Dufek (král), Martina Patáková (královna), Josef Mladý (rádce, prodejce), Bohdan Vítek (rádce), Jitka Pospíšilová (čarodějnice), Vít Rozmarin (skřet), Martin Zezula (hajný Říha), Jitka Palasová (Říhová), Majda Havlišová (Nastěnka), Lucka Mladá (Jeníček), Anička Vítková (Mařenka), Kačka Mladá (Karkulka).

Reklama
  • EFF18
  • Horáčan - nábor členů
  • Jupiter club
  • Facebook selfpromo

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít kazdý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my vám jej každou středu zašleme e-mailem.