Vlkováček zatancoval na Mladém Bítešsku

VlkovacekDětská taneční skupina Vlkováček vyrazila za hranice obce Vlkov. V neděli 24. června se zúčastnila tradiční přehlídky folklorních skupin Mladé Bítešsko v kulturním domě ve Velké Bíteši. Kromě Vlkováčku vystoupila dětská skupina Národopisného souboru Bítešan, Bítešánek a Zpěváčci z Velkobítešska.
 
Skupina pod vedením Markéty Michalové vznikla před třemi lety, aby doplnila chasu s jejím tradičním tanečním programem moravské a české besedy na srpnové pouti. Má dvě části, první tvoří děti do osmi let a druhou děti starší. Nedělní vystoupení nebyla jejich premiéra před "cizím" publikem, i když na velkém podiu vystupovali poprvé a všichni to zvládli na jedničku. Pravidelně totiž jezdí zatancovat a zazpívat do bítešského domova důchodců, kde si užijí společně s jeho obyvateli příjemné odpoledne.
-jik-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.