Josef Dvořák přivezl do Velkého Meziříčí hrnec plný zlata

CochtanDvě a půl hodiny známých melodií, vtipných narážek, komentářů k současné politické a společenské situaci, náruč smíchu a mnoho dalšího na pozadí známého muzikálového příběhu nabídla divákům Divadelní společnost Josefa Dvořáka. Páteční večer v Jupiter clubu patřil hře Čochtan vypravuje.

 

Známý muzikál Divotvorný hrnec Jana Wericha a Josefa Voskovce uvádí Josef Dvořák ve svém osobitém podání na divadelních prknech téměř třicet let. V nezapomenutelné roli vodníka Čochtana se vydává do Ameriky, aby odtud přivezl zpět do Čech ukradený hrnec zlata. Ten si „vypůjčil“ krajánek Josef Novák alias Karel Gutt s vidinou získání věna v zemi, kde “všechno jde od pěti k desíti”, pro jedinou dceru Káču. Této role se skvěle zhostila Markéta Hrubešová, v dalších se představily herečky Blanka Tůmová a Nela Friebová.

“Josef Dvořák byl zřejmě ve své vrcholné formě, byl to skvělý zážitek a závěrečný aplaus ve stoje byl naprosto adekvátní,” uvedla pravidelná návštěvnice divadelních představení v Jupiter clubu.

-jik-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.