Basketbalistky "urvaly" další cenné vítězství v Lanžhotě

Skvělá obrana Aničky Karbanové 11V sobotu 5. 12. 2015 ženy BK Velké Meziříčí urvaly jedno vítězství na palubovce v Lanžhotě ve velmi dramatické koncovce.


TJ Sokol Lanžhot - BK Velké Meziříčí 52:53 (9:6, 24:25, 33:41)
Body: Syslová Nikola 19, Karbanová Anna 13, Drlíčková Marie 11, Ráčková Julie 4, Vaďurová Radka 4, Kamanová Anna 2, Kučerová Barbora, Holánová Zuzana, Nováková Natálie.

TJ Sokol Lanžhot - BK Velké Meziříčí 70:47 (14:9, 27:21, 46:32)
Body: Syslová Nikola 16, Ráčková Julie 9, Drlíčková Marie 8,Vaďurová Radka 8, Kamanová Anna 4, Karbanová Anna 2, Kučerová Barbora, Holánová Zuzana, Nováková Natálie.

První zápas byl od začátku plný střel, které nepadaly do koše. Až v páté minutě se trefila Anička Karbanová. Díky střelecké nemohoucnosti domácího družstva proměňovat trestné hody se skóre zastavilo po prvním období hry na stavu 9:6. Ve druhé čtvrtině se hráčky uklidnily a nastřílely soupeřkám z Lanžhota 19 bodů a zvrátily výsledek ve svůj prospěch. V polovině utkání byl stav 24:25. Střelecky se zaskvěla Nikola Syslová, která díky své nebojácnosti sázela soupeřkám jeden bod za druhým. Ve třetím období hry se rozstřílela Maja Drlíčková, Anička Karbanová a Julča Ráčková. Rázem hráčky vedly o 8 bodů a stav po třetí čtvrtině byl 33:41. Drama nastalo ve čtvrtém období hry, kdy domácí šňůrou 14 bodů otočily výsledek ve čtvrté minutě na 47:43, ale naše hráčky v čele s Nikolou Syslovou kontrovaly a v šesté minutě byl stav 47:51. Soupeřky v deváté minutě srovnaly na 51:51.V poslední minutě opět Nikola Syslová zvýšila vedení úžasnou dvoubodovou střelou a do konce zápasu chybělo pouhých14 vteřin. Do útoku šly Lanžhoťanky. Po faulu Radky Vaďurové kapitánka domácích trefila pouze jeden trestný hod ze dvou. Do konce zápasu zbývalo 5 sekund. Své role se bravurně zhostila Anička Karbanová, která udržela míč do konce utkání brilantním driblinkem, při němž unikala hráčkám Lanžhota, které ji chtěly takticky faulovat. Nutno pochválit všechny hráčky za předvedený výkon a obzvlášť Nikolu Syslovou, která soupeřkám nastřílela 19 bodů.

Ve druhém zápase měly naše hráčky výborný nástup a po 5. minutě vedly 9:2. Pak nastal totální výpadek a čtvrtinu prohrály 14:9. Některé hráčky fyzicky „odešly" po vyčerpávajícím vyhraném prvním zápase. Přestalo se dařit střelecky a obrana z naší strany byla velmi vlažná. Ještě druhá čtvrtina byla vyrovnaná. Druhá půle zápasu byla zcela v režii domácího družstva, které zápas dotáhlo do vítězného konce a výsledku 70:47.

Pavel Kučírek

Zde najdete tabulku soutěže OP II ženy a další výsledky.

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.