Jdeme do volejbalového finále!

IMG 3056Blíží se finále jak juniorů, tak i mužů. "Přežili" jsme těžký víkend. Pátek až sobota mezi 17. a 19. únorem byla pro nás zkouškou "buď a nebo". V pátek junioři v Brně, Patrik Indra v Chocni. Sobota muži v Hradci Králové o vedení v 2. lize, Patrik Indra a oba bratři Žabové navíc ještě večer existenční zápas 1. ligy v Chocni. V neděli junioři doma s Novým Jičínem.

K vítězství ve skupině B juniorů stačilo získat 6 bodů. V Brně jsme prohráli, první zápas 0:3 a poprvé v této soutěži jsme neuhráli ani set. Hrozný začátek "supervíkendu". Navíc poslední set jsme prohráli s osmičkou. Druhý zápas byl již lepší, rozehráli jsme se hlavně v útoku. Přesto Brno dotáhlo zápas do vítězného konce 3:2, ale bod byl dobrý. Neměli jsme Šampiho (Patrika Indru), protože bojoval za Choceň na Tesle. Sobota: muži v Hradci Králové. Doposud spolu se Žďárem náš nejtěžší soupeř. V první polovině soutěže (hrálo se také v Hradci, protože v naší hale hráli kadeti extraligu) jsme vyhráli 3:0 a prohráli 2:3 a nyní to bylo stejné, jen v opačném pořadí. Prvně jsme prohráli 2:3 a druhý zápas 3:0 vyhráli, což z psychologického hlediska působí lépe, ale bodů je za to stejně. Každopádně, i když hra nebyla ideální, jsme setřásli jednoho z pronásledovatelů. Popravdě jsme si vždy mysleli, že Hradec bude dělat od začátku soutěže vše pro to, aby se dostal zpět do 1. ligy. Nastoupili jsme kompletní, v prvním zápase dokonce i s Patrikem Indrou. Naše hra byla však křečovitá a Hradec se překonával. Ono taky, když máme "nůž na krku" a každá porážka je trochu průšvih, tak se moc dobře nehraje, zvláště, když nejsou zkušenosti. No nic, 4 body doma a za námi již jen jeden soupeř, Žďár n. S. Večer potom Patrik i oba Čabasové dotáhli Choceň k vítězství s Dobřichovicemi 3:2 a zajistili si celkem výhodnou pozici ve skupině o záchranu (1.ligu nakonec zachránili opět velkým přičiněním Patrika Indry, jemuž výborně sekundovali Ondra i Štěpán Žabovi). Junioři zápolení ve skupině ukončili zápasy s Novým Jičínem a po vítězství 3:0 a 3:0 obsadili stejně jako loni první místo ve skupině B. Muže čekala ještě 3 kola v boji o první místo a postup do baráže o 1. ligu. Vše zvládli na jedničku. Porazili doma Jablonec 3:0, 3:0, potom vyhráli i v Hronově 3:2 a 3:0. Ztracený bod pochopitelně nevadil, neboť i pětibodový náskok před druhým Žďárem byl dostatečný. Své kvality i ambice nakonec potvrdili v posledním kole 18. března doma s Mladou Boleslaví, kdy nenechali nikoho na pochybách, že to s ambicemi na 1. ligu myslí vážně. Oba zápasy vyhráli bez ztráty setu, a nakonec si dostatečně zahráli všichni včetně náhradníků. Náskok na druhého vzrostl dokonce na 8 bodů, protože Žďár prohrál v posledním kole doma s Hrotovicemi. Zkopírováno z Velkomeziříčska.

Den před tímto zápasem se udála ještě jedna slavnost. Na vyhlašování sportovců města Velké Meziříčí za rok 2016 vyhrál ve své kategorii juniorský tým za kolektivy a Patrik Indra v jednotlivcích. Na muže ocenění nezbylo, neboť konkurence byla velká. Vyhráli muži hokejového klubu za vítězství v krajském přeboru. Co není teď, však může být příště.

Nyní nás čeká to nejdůležitější. Finále a baráž. U juniorů finále nejlepších 8 celků. Hraje se od 23. března v Praze v hale ČZU Praha v Bellušově ulici a postupně se naši junioři utkají se Zlínem (23.3. v 15:00), další den v 11:30 s Českými Budějovicemi a od 20:00 s největším favoritem ČZU Praha. První dva celky postupují potom do semifinále o 1.-4. místo, další dva se utkají o 5.-8.místo. To vše se odehraje v sobotu a neděli 25. a 26. března. (Druhou skupinu tvoří Ostrava, Příbram, Liberec a Brno.)

Týden nato čeká naše muže baráž o 1. ligu. Hrají ji vítězové tří skupin 2. ligy (my, Domažlice a Bučovice) a předposlední celek 1. ligy TJ ČZU Praha. Hraje se systémem každý s každým, termíny jsou 1., 2., 8., 9., 14. a 15. dubna. Tedy soboty a neděle, poslední kolo kvůli Velikonocím v pátek (Velký pátek) a v sobotu. Pikantní je, že za Bučovice nastupují naši odchovanci Filip Auer a Pavel Jelínek a za ČZU Praha Michal Novák.

Tabulka 2. ligy mužů:

1. Velké Meziříčí                              36           33           3            104: 23                 96

2. Žďár n. S.                                     36           29           7              94:32                  88

3. Hradec Králové                            36           24           12            81:51                  71

4. Hronov                                         36           21           15            78:56                  65

5. Mladá Boleslav                            36           16           20            65:74                  52

6. Malá Skála                                   36           15           21            57:73                  46

7. Chvaletice                                    36           12           24            48:85                  36

8. Hrotovice                                     36           12           24             49:84                  33

9. Jablonec n. N.                             36           10           26             45:86                  33

10. Česká Třebová                          36           8            28              36:93                  20          

Petr Juda

Reklama
  • EFF18
  • Horáčan - nábor členů
  • Jupiter club
  • Facebook selfpromo

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít kazdý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my vám jej každou středu zašleme e-mailem.