Muži HHK v generálce na nový ročník ligy porazili Světlou nad Sázavou

hockey copy_copyV generálce na start Krajské ligy se střetlo první mužstvo HHK s vítězem pardubické KL - HC Světlou nad Sázavou. Tým soupeře, který trénuje bývalý kapitán HHK Jirka Přibyl, přijel pouze s deseti hráči do pole a dvěma gólmany. Přesto dokázal po celé utkání bruslařsky vzdorovat čtyřem kompletním řadám domácích.

HHK VM - HC Světlá nad Sázavou 5:3 (1:0, 4:1, 0:2)
Góly a asistence: 15:55 Sobotka (Dostál, Šerý), 24:14 Maštera (Pokorný), 25:01 Sobotka (Dostál), 30:39 Pejchal (Roupec, Krča), 38:35 Krča (Pejchal, Burian V.) - 35:04 Büm (Blažek), 44:28 Büm (Venc, Kořínek), 47:00 Včela (Blažek).
Sestava HHK Velké Meziříčí: Štourač (Hladík) - Šerý, Vlašín P., Ambrož, Burian V., Kochánek, Kučera, Pokorný, Šimka - Křenek, Dostál, Sobotka - Krča, Roupec, Pejchal - Vlašín M., Střecha F., Burian L. - Rozmarín, Matov, Maštera.
Sestava HC Světlá nad Sázavou: Koupský (od 31. minuty Zvolánek) - Včela, Kořínek, Svoboda, Venc - Doležal Jar., Kopecký, Doležal Jak. - Büm, Kaluenský, Blažek.
Rozhodčí: Dostál - Kotrba, Tichý. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 37:25 (13:6, 15:9, 9:10). Diváci: 70
Procentuální úspěšnost brankářů:

Štourač (HHK) - 88,00 % - 22 zákroků – 60 min.

Koupský (SV) - 82,61 % - 19 zákroků – 31 min.

Zvolánek (SV) - 92,86 % - 13 zákroků – 29 min.

V první třetině se hrál velmi rychlý hokej. Přestože byl počet střel na branku jednoznačně ve prospěch HHK, viděli diváci v první dvacetiminutovce pouze jediný gól, a to z hole Lukáše Sobotky. Asistenci na úvodní gól si připsal Kamil Šerý a Lukáš Dostál.

Na góly byla bohatá druhá třetina, ve které padlo celkem pět branek. Na 2:0 zvýšil ve 25. minutě Vojta Maštera, který najel do útočného pásma po pravé straně a z ostrého úhlu tvrdou střelou mezi betony brankáře zvýšil náskok domácích. Asistenci u druhého gólu si připsal David Pokorný. Po necelé minutě navýšil náskok domácích druhou brankou v utkání Lukáš Sobotka, který vymetl horní růžek Koupského svatyně. Vymetenou šibenici odnesla gólmanova láhev, která skončila v odpadkovém koši. Ve 27. minutě zahrozili hráči soupeře. Po střele od modré nastřelil Büm levou tyčku naší branky. V polovině utkání viděli diváci krásnou akci druhé útočné formace, na jejímž konci vstřelil Martin Pejchal čtvrtý gól HHK. Po této brance došlo k výměně gólmana Světlé. Koupského nahradil Zvolánek. Ten musel hned od první minuty na ledě řešit několik příležitostí domácích. Ta vyložená z hole Michala Krči se odrazila od břevna do sítě nad tvrzeným sklem. Snaha hostí byla odměněna ve 36. minutě, kdy se prosadil Büm – 4:1. Poslední gól druhé časti vstřelil Michal Krča, který dostal nádhernou přihrávku od Martina Pejchala. Na začátku třetí části musel pro zranění kolene odstoupit hráč Světlé Jaroslav Doležal. Přesto hosté nesložili zbraně a několikrát zle zatopili v našem obranném pásmu. Ve 45. minutě hlavní rozhodčí poprvé v utkání vyloučil hráče. Hosté měli přesilovou hru, kterou bleskově využili – 5:2. Konečnou podobu výsledku dal ve 47. minutě kapitán Světlé Ondřej Včela, který vstřelil třetí gól hostí. Soupeř mohl pořádně zdramatizovat závěr utkání v 53. minutě, kdy měl druhou a poslední početní výhodu jednoho hráče na hřišti, kterou ale nedokázal proměnit.

Kvalitní zápas tak skončil vítězstvím domácích. Mistr pardubického kraje však předvedl velmi dobrý výkon.

Nyní již bude vše směřovat k sobotnímu startu Krajské ligy mužů Jižní Moravy a Zlína, ve kterém na našem zimním stadionu přivítáme tým Orlů z Uničova.

Program mužů na tento týden:

Sobota 16. 9. 2017 HHK Velké Meziříčí – HC Uničov, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)