Volejbalisté v Polné zaváhali

KP polná_x_vmV neděli dne 15. 10. 2017 se rozjela další soutěž, ve které máme zastoupení. Starší žáci jeli do nedaleké Polné ke svému prvnímu utkání krajského přeboru. Letošní soutěžní ročník 2017/2018 se bude hrát „dvoukolově“, tzn. všichni účastníci na domácím hřišti a u soupeře. Odehrají se vždy dva zápasy na dva vítězné sety.

V 10 hodin polenského času jsme zahájili podáním. Hned od úvodu to vypadalo na velmi vyrovnaný boj. Přetahovaná o každý bod, povzbuzování přihlížejícími diváky způsobilo vypjatou koncovku, kde se konečné skóre zastavilo až za stavu 26:24 pro hosty. Domácí nechtěli nechat nic náhodě, a tak se do toho vrhli hned od začátku setu následujícího. Hladce zvítězili 25:18. Kapitáni vylosovali před zkrácenou hrou. Polná začíná na podání. Za stavu 4:0 trenér velkomeziříčských hráčů si bere oddechový čas a nabádá svěřence ke kvalitnější přihrávce, neboť 3 esa v řadě se mu zdála příliš. Ztráta však přichází až za stavu 7:0. Nervozita. Zkažené podání. Výměna stran. Další polenský „bombardér“ na podání a stav 12:1. S tím už hostující nic nezmůžou a prohrávají 15:2.

Druhý zápas byl znovu velmi vyrovnaný. Dlouhé výměny, chvílemi i razantní útoky lahodily oku diváka. Domácí se ujímají vedení 1:0 (25:21). Jasná taktika hostí – kvalitnější podání – vychází až do stavu 24:18. V tuto chvíli přichází famózní obrat družstva z Polné, když dokázali zvrátit tento set ve své vítězství 26:24 a rozjásali tak všechny diváky v hale. Ve svém prostředí si tak připisují 5 bodů do krajské tabulky.

V termínu od 12. do 15. 10. 2017 se v Mikulově uskutečnil sraz nově se tvořícího reprezentačního týmu mužů narozených v roce 2003/2004 a Velké Meziříčí v něm mělo svoje zastoupení. Jan Vanini a Matouš Špaček jeli trénovat s těmi nejlepšími z ČR. My jim držme palce, ať tam vydrží!

Petr Vašíček

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • pronájem hospody
  • Horáčan - nábor členů
  • Jupiter club
  • Facebook selfpromo

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.