Muži HHK potvrdili roli favorita, regionální derby jednoznačně ovládli

hokejistaV sobotu se na zimním stadionu ve Velké Bíteši odehrálo první regionální derby KL mužů. Utkání na žádost domácího týmu začalo až od 18 hodin. Trenérské duo, Roman Vondráček a Miroslav Horký, mělo k dispozici tři obranné dvojice a čtyři kompletní útočné formace. Přesto několik hráčů mužstvu budou na delší dobu chybět, a to z pracovních důvodů.

HC Spartak Velká Bíteš – HHK VM 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Góly a asistence:
46:20 Pospíšil (Štěpánek) – 15:17 Šimka (Vlašín M., Sobotka), 18:14 Vlašín M. (Ambrož, Dostál), 22:25 Maštera (Urban), 23:35 Sobotka (Vlašín M., Ambrož), 34:43 Matov (Urban, Maštera).

Sestava HC Spartak Velká Bíteš: Alexa (24. Bartošek) – Odvářka, Grvan, Rosendorf, Máša, Šidák A., Novák, Trnka, Vojáček – Trnka, Bednář, Šidák M. – Račický, Florek, Štěpánek – Svatuša, Touška, Pospíšil.
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Slavíček) – Šimka, Vlašín P., Ambrož, Burian V., Kochánek, Vondráček – Vlašín M., Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Střecha – Urban, Matov, Maštera – Strnad, Rozmarín, Burian L.
Rozhodčí: Reich – Bernard, Ludvík. Delegát utkání: Peřinka Vyloučení: 7:6, navíc: Vondráček V. 10 + 20 za nesportovní chování. Využití: 0:2, v oslabení: 0:0 Střely na branku: 17:28 (3:9, 9:12, 5:7) Procentuální úspěšnost brankářů: Alexa (SVB) -  61,54 % - 8 zákroků – 24 min. Bartošek (SVB) -  93,33 % - 14 zákroků – 36 min. Juda J. (HHK) - 94,12 % - 16 zákroků – 60 min. Diváci: 93

Utkání začalo z obou stran velmi opatrně. Ani jeden tým nechtěl udělat chybu. První zákrok gólmanů v utkání přišel až v polovině osmé minuty, kdy se do velmi dobré šance dostal domácí útočník. Jeho střelu vleže chytil lapačkou brankář HHK Jarda Juda. Na první gól si pěkná divácká návštěva musela počkat až do 16. minuty. V přesilové hře se prosadila první útočná formace. Přihrávku Lukáše Sobotky zpracoval na útočné modré Petr Vlašín, který vyslal střelu na Alexovu svatyni, do které vložil svoji hokejku Honza Šimka – 0:1. V 17. minutě se do přečíslení dostal hostující tým. V rozhodujícím momentě sklouzl kotouč Milanu Strnadovi z hole a bylo po šanci. V 18. minutě měl náš tým další přesilovou hru, kterou proměnil. Střelu Pavla Ambrože tečoval částí výstroje Michal Vlašín a zvýšil náskok HHK – 0:2. Druhou asistenci si připsal Lukáš Sobotka. V poslední minutě první třetiny vystřelil domácí hráč jedovatou střelu, které trefila Vaška Vondráčka do ochranného plexiskla na helmě. Otřesený zůstal ležet na ledě. Naštěstí se po chvíli mohl zapojit do hry. Ve 21. minutě se vysunul po levé straně do útočného pásma Lukáš Sobotka a střelou zápěstí prověřil gólmana Alexu. Ten se štěstím kotouč ukryl ve své výstroji. Běžela 23. minuta, kdy se po přihrávce Ondry Urbana dostal do útočného pásma Vojta Maštera, který z ostrého úhlu vymetl pravý horní růžek Alexovi svatyně – 0:3. O minutu později se mohli fanoušci HHK radovat znovu. Přihrávku Pavla Ambrože a Michala Vlašína proměnil Lukáš Sobotka – 0:4. Po této brance se poroučel z branky Alexa, kterého nahradil Bartošek. Ve 25. minutě se do samostatné akce dostal Ondra Urban, jeho střela skončila mimo branku. Ve 35. minutě zaúřadovala třetí útočná formace HHK. Přihrávku Vojty Maštery a Ondry Urbana proměnil v pátý gól Patrik Matov. Tímto průběžným výsledkem skončila druhá třetina.

V té poslední padla jediná branka. Po chybné rozehrávce v našem obranném pásmu se ke kotouči dostal domácí Štěpánek, který přihrál Pospíšilovi, který překonal ležícího gólmana HHK. V 55. minutě dostal osobní desetiminutový trest Vašek Vondráček. Ten s výrokem hlavního rozhodčího nesouhlasil, načež dostal trest do konce utkání. V 55. minutě měli domácí hráči téměř minutu dvojnásobnou přesilovou hru, kterou nedokázali proměnit. Utkání tak skončilo jednoznačným vítězstvím našich barev. Do tabulky KL si tak připisuje naše mužstvo další tři body a upevnilo si průběžnou druhou příčku. V příštím kole se muži HHK střetnou na našem zimním stadionu s těžkým soupeřem z Uherského Ostrohu. Utkání se hraje v sobotu od 17.30 hod. 

Ostatní výsledky 9. kola: HC Lvi Břeclav – HK Kroměříž 3:2PP, HC Štika Rosice – Dynamiters Blansko HK 4:5SN, SKMB Boskovice – HC Uničov 5:4PP, Hokej Uherský Ostroh – HC Spartak Uherský Brod 2:5.

Program mužů na tento týden: sobota 18. 11. 2017 HHK Velké Meziříčí – Hokej Uherský Ostroh, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)

Jaroslav Juda

MISTROVSKÉ UTKÁNÍ_-_UHERSKÝ_OSTROH

 

 

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.