Ouředníček s Křípalem jsou po včerejšku na Dakaru devětačtyřicátí

MCH11710-1050x700Technické problémy z úvodu závodu Rallye Dakar posádku Ouředníček Křípal konečně opustily. Dvě další etapy si tak závodníci mohli užít. Pondělní třetí etapu mezi městy Pisco a San Juan de Marcona  zakončili na celkovém 58. místě, po včerejší etapě se ještě zlepšili a jsou celkově devětačtyřicátí.

Včerejší čtvrtá, 444 kilometrů dlouhá etapa peruánskými dunami kolem města San Juan de Marcona obsahovala 330 měřených kilometrů a přinesla zatím nejlepší výsledek posádky Ouředníček - Křípal ve 40. ročníku Rallye Dakar. Tým South Racing Central Europe zajel 28. nejrychlejší čas  a vybojoval si celkové 49. místo.

"Dnešní etapa byla úžasná, ale velmi náročná. Startovali jsme na pláži po čtveřicích a 16 kilometrů jsme závodili po pobřeží. To se nám hodně líbilo, obzvlášť když se nám podařilo dojet skupinu aut, která odstartovala před námi. Předjeli jsme několik aut a dostali se na kamenitý a zrádný terén, kde došlo k defektu. Potom přišly na řadu obrovské duny s velmi jemným pískem, tam jsme zapadli a přišli o další kolo, které se vyzulo z ráfku. Představa, že jsme na 120. kilometru z celkových 330 a máme poslední náhradní pneumatiku, nebyla vůbec příjemná. Snažil jsem se proto jet co nejopatrněji, ale bohužel jsem udělal několik chyb, a dvakrát nebo třikrát jsme opět zapadli. Krátce před koncem rychlostky, kdy jsme měli už cíl na dosah, jsme ve vysoké rychlosti najeli pravděpodobně na kámen. Rána byla tak velká, že zdeformovala ráfek, a ten se nedal vyndat. S těmito problémy vůbec nechápeme, jak se nám podařilo zajet tak dobrý výsledek a jsme za něj rádi. Byl to úžasný den, ještě vylepšený dobrou zprávou, že Ondřej Klymciw se probouzí z umělého spánku," popsal v cíli etapy svoje pocity Tomáš Ouředníček.

Dnes, ve středu čeká závodníky Rallye Dakar 267 kilometrů dlouhá rychlostní zkouška, která bude poslední na peruánské půdě a se svými celkovými 932 kilometry bude letos nejdelší etapou.

-red-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.