Meziříčští mladí lyžaři po novém roce opět vyrazilli na sjezdovky

VodaPrvní závodní týden v novém roce přinesl pro některé závodnice seznámení s novou disciplínou, většině meziříčských lyžařů se na sjezdovkách dařilo.

Super G – Říčky v Orlických horách

Dne 3. a 4. ledna se na první závod v letošním roce vydaly Natálie Malcová, Dana Harvey a Karolína Balejová do Říček, aby si zde poprvé vyzkoušely závody v Super G. Pro Natku s Danou to bylo vůbec první seznámení s touto disciplínou a právě Dana předvedla skvělý výkon, když se umístila na 23., resp. 26. místě.

UKZ – Stoh

Trojice našich děvčat – Natálie Malcová, Karolína Balejová a Dana Harvey - se po SG v Říčkách vydaly na sjezdovku Stoh ve Špindlerově Mlýně, na dva dvoukolové závody v obřím slalomu. V sobotu 6. ledna se Káji i Natce dařilo, z 68 závodnic dojely na 24., resp. 27. místě. V neděli 7. 1. Kája ještě zabojovala a skončila na výborném 16. místě. Natka měla závod také skvěle rozjetý, v druhém kole bohužel spadla. Daně se závody úplně nevydařily a skončila na rozhraní 3. a 4. desítky závodnic.

Pohár Orlických hor

V neděli 7. 1. 2017 se v Červené Vodě konal první závod Poháru Orlických hor. Závod se tentokráte jel na Svitavské sjezdovce směrem do Čenkovic a vypravilo se na něj 13 našich dětí. I přes velkou nepřízeň počasí (mlha, teplota nad nulou, koryta v branách) se podařilo závod uskutečnit a naši se také neztratili. Nejlépe si vedl Tomíno Malec – 5. místo v předžácích, Jana Scheerová 9. a Vojta Večeřa – 10. místo v mladších žácích a Ondřej Fischer – 10. ve starších žácích.

Amálka Bíbrová (16.), Nela Wasserbauerová (17.), Adam Krbeček (22.), Veronika Švandová (14.), Šimon Večeřa (28.), Tomíno Malec (5.), Jana Scheerová (9.), Vojtěch Večeřa (10.), Ondřej Fischer (10.), Nedojeli/dis: Pavel Bartoš, Tadeáš Bíbr, Barbora Fischer, Hanka Krčálová.

Ivo Doležal

 

 

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.