Ouředníček se z Peru přesouvá do Bolívie. Aktuálně je na 44. místě

MCH18118-1920x1280Včerejší etapou Ouředníček s Křípalem zakončili peruánskou část Rallye Dakar na celkovém 44. místě. Nyní se přesouvají do Bolívie, kde je čeká 758 km k dosažení hlavního města La Paz. Místo písečných dun pojedou horským terénem.

 

"Dnešní rychlostka měla dvě části. Do první se startovala velmi brzy, takže jsme vstávali ve 4 hodiny ráno. Jeli jsme přes nádherné, vysoké, ale zrádné duny s velmi měkkým pískem. Po včerejším zážitku jsme se na dnešek rozhodli pro jiné pneumatiky. Fungovaly skvěle, ale zase se nám podařilo jednu vyzout, a navíc jsme nedaleko od cíle první části chytli dvojitý defekt. Bez náhradních kol nás tedy čekalo ještě 200 km," popisoval středeční jízdu Tomáš Ouředníček s tím, že ani včera se nevyhnuli potížím se zapadnutím auta do písku apod. Nicméně závod v Peru si pochvaloval. "Trasa vedla podél mořského pobřeží, takže jsme měli fantastický výhled na oceán s bílými vlnami a krásnými plážemi. Co dodat? Peru je překrásná a dechberoucí země."

-red-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.