Lidé nahlédli do zákulisí dakarské rallye

IMG 0528Záludné peruánské duny ve dne i v noci, neustálé vyprošťování auta z písku, technické potíže s motorem, obrovský nápor na psychiku závodníků, slzy i radost ze šťastného konce – taková byla pro pilota Tomáše Ouředníčka a jeho navigátora Davida Křípala Rallye Dakar 2018. O svých zážitcích vyprávěli třem stovkám zájemců v kině Jupiter clubu.

Besedu s oběma jezdci, kteří dokončili historicky nejtěžší čtyřicátý ročník závodu na třiatřicátém místě, moderoval ten nejpovolanější, devítinásobný účastník Rallye Dakar Ivo Kaštan. Během tříhodinové akce plné poutavých příhod závodníků účastníci zhlédli i desítky dechberoucích záběrů z náročné trasy Peru – Bolívie – Argentina. Před Jupiter clubem si lidé mohli prohlédnout a vyfotit závodní vůz Ford Ranger, který vezl posádku k cíli se spotřebou 80 l benzinu na 100 km.

Ač si oba jezdci sáhli téměř až na samé dno, několikrát byli u konce svých sil, drželi se svého hesla: Nikdy to nevzdám. Dojeli do cíle, a to je jejich vítězství.

A jak Tomáš Ouředníček vidí po všech těch zážitcích svoji účast v dalším ročníku? "Srdce mě na Dakar táhne znovu," říká.