Stolní tenisté zhodnotili sezonu

2. stolní_tenis_copy_copy_copy_copy_copy_copyDruhým rokem nastupovalo naše áčko bez dlouholetých opor Pokorného a Řikovského v KP 1. Jednu změnu v sestavě jsme před sezonou udělali, když Marka Skryju nahradil Šoukal Slavomír. Ten se svými výkony v KP 2 právem probojoval do týmu. Cíle, které jsme měli, byly podobné jako loni, umístit se v první polovině tabulky.

První půlka nám moc nevyšla. Naše skóre po jedenácti kolech bylo 6 výher, 2 remízy a 3 prohry. V ten moment jsme ztráceli na postupová místa kolem 10 bodů. V lednu odstartovala druhá půlka soutěží. Pravdou bylo, že všichni silní soupeři (Polná, Nížkov, Moravské Budějovice, Chotěboř) hráli v odvetách u nás doma. Stěžejní utkání se odehrálo také v Jihlavě. Všechny tyto duely dopadly naší výhrou. Vítězná šňůra začala už v posledním utkání první půlky a trvala až do konce. Celkově 12 výher v řadě nás nakonec posunulo do divize. Paradoxně i tohle všechno nemuselo stačit k postupu. Jedno jediné zaváhání týmu Polné nám dalo šanci se dostat na druhou postupovou příčku, kterou už jsme do konce udrželi. Hlavní čtyřka kluků hrála Maštera Martin, Kampas Jan, Šoukal Slavomír a Klíma Petr. Ve třech utkání nám pomáhal i Skryja Marek. Úspěšnost jednotlivců z kluků vyhrál Maštera Martin se 74,67 %, druhý byl Kampas Jan se 66,67 %, třetí se umístil Klíma Petr se 63,24 % a čtvrtý skončil Šoukal Slavomír s 50,7 %. Předsezonní cíle byly nadmíru splněny! V nadcházející sezoně 2018–2019 se už podruhé v historii podíváme do divize. Všichni doufáme, že soutěž udržíme a dlouhodobě se v ní zabydlíme.

Náš rezervní tým bohužel soutěž KP 2 neudržel a sestoupil do KP 3. Příčin, které k tomu vedly, bylo hodně. Po první půlce od nás odešla jednička týmu Jašek Petr do Třebíče. Hlavním důvodem, proč se tak rozhodl, byla nespokojenost s jeho výsledky v soutěži. Hlavní čtyřku tudíž musel doplnit hráč Buk Martin. Další z příčin byla nepravidelná sestava do utkání, kluky často doplňovali hráči z nižších tříd. Velká absence některých hráčů na trénincích, tohle všechno jenom podtrhlo. Po celkovém sečtení vypadala bilance 3 výhry, 2 remízy a 17 proher. Toto družstvo má do další sezóny určitě nad čím přemýšlet.

Vedoucí družstva C Dvořák František obsadil se svým týmem 6. místo v nejlepší okresní třídě. K dlouholetým oporám Bednářovi, bratrům Bukům, Kořínkovi, Dvořákovi, Klímovi T. se připojil po dvouleté pauze Řikovský, který náramně pomohl tuto třídu zachránit. S Alešem je rozhodně do budoucna počítáno i do družstev A i B, neboť tento hráč nastupoval roky zpět dlouhodobě za áčko. Ke všem klukům se také připojil Holík Vratislav, který svými výsledky všechny mile překvapuje. Mimo jiné odehrál i nějaké zápasy v béčku, kde i senzačně v KP 2 bodoval.

Výsledky našeho posledního družstva D nebyly nejlepší a sestoupilo do OP 5 třídy. V tomto týmu pravidelně nastupují noví hráči, kteří se pravidelně střídají. Do sestav také stabilně zasahují i naši nejmladší. Většina kluků jsou nově registrovaní, tudíž na výhry si musí většina ještě počkat. Mladíci nastupují v dlouhodobé soutěži dospělých. Především získané zkušenosti za zápasu kluci zcela určitě zúročí v dalších letech.

Na závěr bychom chtěli poděkovat našim sponzorům, městu Velké Meziříčí a MŠMT.

-pk-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.