Sparťanky obhájily český pohár na meziříčském hřišti

DSC 0059Vítězství žen Sparty Praha nad Slováckem ve finále českého fotbalového poháru vidělo 856 návštěvníků stadionu na Tržišti ve Velkém Meziříčí v sobotu 19. května. Pro velkomeziříčský fotbal i celé město je úspěšná organizace utkání výbornou vizitkou.

Utkání bylo rozhodnuto už v prvním poločase, který skončil 3:0 pro Spartu. Ve druhém se fotbalistkám Slovácka podařilo vstřelit jeden gól, a upravit tak konečné skóre na 3:1 pro Spartu.

Sparťanky získaly pohár poosmé v desetileté historii soutěže. Pouze dvakrát jim titul sebraly Slávistky.

Finálový zápas českého fotbalového poháru žen odehraný na Tržišti je skvělou vizitkou i pro velkomeziříčské fotbalisty. Členové zúčastněných týmů jej hodnotili jako nejlepší ze všech, které dosud proběhly.

"Oba týmy byly nadšeny naším krásným prostředím, zázemím i diváckou kulisou a hlavně profesionální organizací zápasu. Vedoucí Sparty dokonce prohlásil, že tady máme zázemí jako ve Švédsku. Takové nemají ani prvoligové kluby. Úspěšné pořádání finálového utkání nám otevírá dveře k pořadatelství mezinárodních utkání v juniorské kategorii mužů," zhodnotil předseda FC Velké Meziříčí Petr Ostrý a dodal: "Za to patří dík městu Velké Meziříčí i Technickým službám."

Martina Strnadová

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Hotelová škola - banner spodní

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.