Sportovci z HSC VM obsadili stupně vítězů v atletice i kuželníku

zavodyDne 27. května se na atletickém stadiónu v Bílině konala atletika SH, jejímž pořadatelem byl sportovní klub Nola Teplice. Z Velkého Meziříčí se těchto závodů účastnila trojice sportovců, Pavel Chovanec, Bohumír Dvořák a Jaroslav Polívka, kteří startovali v kategorii W-M Open a disciplínách hodu oštěpem, diskem a vrhu koulí.

B. Dvořák ze zdravotních důvodů hod oštěpem vynechal. Všichni tři sportovci se umístili na stupních vítězů. P. Chovanec vyhrál vrh koulí a v hodu oštěpem skončil na 2. místě, B. Dvořák obsadil 2. místo ve vrhu koulí a 3. místo v hodu diskem, J. Polívka má dvě 3. místa jak ve vrhu koulí, tak v hodu oštěpem. Tyto sportovce čeká 24. června Mistrovství ČR SH a snad tyto úspěchy zopakují.

Integrovaný závěsný kuželník

Další sportovní akcí meziříčského klubu bylo pořádání 1. a 2. kola ČSOB Leasing Cupu integrovaného závěsného kuželníku, které bylo započítáno do celorepublikové soutěže. Tento turnaj se již po sedmé konal na Vysočině a to v Centrum Kociánka pracoviště Březejc 2. a 3. června. Turnaje se zúčastnilo 11 družstev v  počtu asi 43 sportovců. Tři družstva byla z HSC VM (pořadatel turnaje). Po oba dva dny se za krásného počasí bylo na co koukat. 1. kolo vyhrálo družstvo ze Staré Paky Pačáci, 2. místo domácí HSC VM a 3. místo také domácí družstvo Krakonoši, ve druhém kole se na 1. a 2. místě nic nezměnilo, 3. místo obsadilo družstvo DPK ze Staré Paky.

Turnaj měl i svého vítěze z obou kol v jednotlivcích. Neuvěřitelných 264 shozených kuželek a 1. místo do 18. roků si odvezla Ivetka Barvíková, družstvo DPK. V kategorii nad 18. let vyhrál člen družstva Pačáci, Miloš Secký.

Sportovní klub děkuje kolektivu zaměstnanců Kociánka Březejc za poskytnutí veškerého zázemí pro uspořádání turnaje, podavačům u kuželníku, všem sponzorům, městu Velké Meziříčí, Kraji Vysočina, MŠMT, Wiegel CZ žárové zinkování, Maso Žďársko, Pivovaru Jihlava, obci Vídeň, hasičům z Vídně za zapůjčení stanu a všem ostatním, kteří nás v tomto sportu podporují.