Cyklistický peloton Křížem krážem Vysočinou projede Velkým Meziříčím

cykloV pátek 6. července odstartují cyklističtí nadšenci osmidenní putování s názvem Křížem krážem Vysočinou na kole 2018, které letos po jedenácté organizuje krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism. Na ty nejlepší čeká cyklistický dres s motivem Vysočiny.

„První skupina cyklistů vyjede z Masarykova náměstí v Jihlavě v 9.00, aby během dne projela Rantířovem, Novým Rychnovem, Horní Cerekví i Častrovem, a ujela 57 kilometrů až do Kamenice nad Lipou," připomíná ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák s tím, že za osm dnů je možné zdolat celou až 460 kilometrovou trasu, projet celou Vysočinu a skončit v Dalešickém pivovaru.

Jedenáctý ročník cyklistického putování Vysočinou podpoří také náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. „Velmi ráda se připojím k této jedinečné akci, která v kraji cyklistů sportovce podporuje, a navíc za pomoci naplánovaných tras představuje krásná místa Vysočiny, která stojí za to vidět, třeba i ze sedla kola," uvedla Jana Fischerová.

Cyklistický peloton se druhý den vydá z Kamenice nad Lipou do Humpolce a následující dny dále do Ledče nad Sázavou, Chotěboře a Nového Města na Moravě. Pokračovat bude do Velké Bíteše i Třebíče a poslední den si cyklisti užijí cestu kolem vodní elektrárny Dalešice, která letos slaví 40 let od uvedení do provozu. Celé putování cyklisté zakončí tradičně v Dalešicích, kde na ně bude v místním pivovaru čekat odměna v podobě piva a guláše.

Na každém nadšenci je, zda se vydá pouze na některé úseky nebo se pokusí zdolat celou trasu. „Zajištěno máme doprovodné vozidlo, které cyklistům poskytne zázemí během cesty, bude je zásobovat vodou a poveze i jejich věci," prozradila Klára Čechová z Vysočina Tourism, která akci připravuje. Doprovodné vozidlo bude také pro omezený počet účastníků zajišťovat dopravu ráno z Jihlavy do místa startu etapy a odpoledne z cíle zpět do Jihlavy. Tato možnost je pro účastníky omezena a je nutná rezervace na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Každý z nových účastníků Křížem krážem Vysočinou na kole 2018 má šanci získat cyklistický dres s motivem Vysočiny, stačí, když se cyklistického putování zúčastní letos poprvé a ujede alespoň tři etapy. Cyklistický dres nebo cyklistické kalhoty získá za odměnu také každý, kdo absolvuje všechny etapy z naplánované trasy. „Už teď vybíráme příjemné restaurace i turistické cíle, které cestou navštívíme a kde se občerstvíme a odpočineme si," doplnila Klára Čechová.
Podrobný rozpis etap a další informace najdete na www.vysocinounakole.cz. Mapku celého putování si můžete prohlédnout zde.

Trasa

1. etapa 6. 7.: Jihlava - Kamenice nad Lipou (57 km) Jihlava - Rantířov - Dušejov - Nový Rychnov - Horní Cerekev - Častrov - Drážďany - Kamenice nad Lipou více..
2. etapa 7. 7.: Kamenice nad Lipou - Humpolec (60 km)Kamenice nad Lipou - Humpolec (60 km) Kamenice nad Lipou – Kámen - Pacov - Červená Řečice – Želiv – Lhotice – Jiřice - Humpolec více..
3. etapa 8. 7.: Humpolec - Ledeč nad Sázavou (52 km) Humpolec – Kaliště – Horní Paseka – Melechov – Meziklasí - Světlá nad Sázavou – Smrčná – Koňkovice – Veliká – Mstislavice – Kouty -Ledeč nad více..
4. etapa 9. 7.: Ledeč nad Sázavou - Chotěboř (62 km) Ledeč nad Sázavou – Pavlov – Číhošť - Leština u Světlé – Kysibl - Golčův Jeníkov – Spytice – Vilémov -Uhelná Příbram –Jeřišno více..
5. etapa 10. 7.: Chotěboř - Nové Město na Moravě (58 km) Chotěboř – Slavíkov – Podmoklany - Ždírec nad Doubravou - rybník Řeka - Krucemburk – Rychtářka –Radostín - Malé a Velké Dářko – Polnička více..
6. etapa 11. 7.: Nové Město na Moravě - Velká Bíteš (61 km) Nové Město na Moravě – Vojtěchov – Bohuňov - Domaninský rybník - Bystřice nad Pernštejnem – Rožná - Dolní Rožínka – Strážek – K více..
7. etapa 12. 7.: Velká Bíteš - Třebíč (57 km) Velká Bíteš – Pucov – Tasov – Oslava - podél řeky Oslavy přes Nesměř do Velkého Meziříčí – Oslavice – Oslavička - Nový Telečkov – Bochovice – Benetice – Budíkovice – Třebíč
8. etapa 13. 7.: Třebíč - Dalešice (59 km) Třebíč – Pocoucov – Trnava – Nárameč – Budišov – Pyšel – Ocmanice - Náměšť nad Oslavou - po CT 5182 Kralice nad Oslavou – Březník – Mohelno – Kramolín – Slavětice – Dalešice

Klára Čechová

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.