Poslední závod jarní sezony přinesl atletům z přípravek medaile

hromadna NMNMV neděli 17. června se v Novém Městě na Moravě konalo třetí kolo Ligy Vysočiny přípravek. Do soutěže se zapojilo 131 závodníků. Čekal na ně atletický čtyřboj - běh na 150 metrů, překážková dráha, míček a skok z místa. Na závěr pak štafeta 4x 60 metrů. Ve čtyřboji se na stupně vítězů probojovali ze starších přípravek Jakub Doležal - 1. místo, z mladších přípravek Karolína Blaťáková – 3. místo a Matyáš Fialka - 3. místo.

Do první desítky v celkovém umístění víceboje se ještě probojovali: starší hoši 5. místo Tomáš Pipek a 8. místo Oliver Harvey, starší dívky: 6. místo Pacalová Ketty, mladší dívky: 5. místo Eliška Komínková, 6. místo Sofie Fialová. V dílčích disciplínách se naši svěřenci na medailové pozice podívali celkem 10krát.

Náš oddíl byl velmi úspěšný i ve štafetách, kdy si starší hoši doběhli pro zlatou medaili ve složení Absolon, Harvey, Doležal, Pipek Tomáš, starší dívky získaly bronz (Smejkalová, Novotná, Palečková, Pacalová), mladší hoši stříbrnou medaili (Koukola, Fialka, Zeman, Hroch) a ml. děvčata završila štafetové klání druhým místem (Komínková, Fialová, Blaťáková, Novotná).

Bohužel závody byly velmi negativně ovlivněny špatnou organizací místního oddílu a i přes veškerou snahu trenérů a rodičů, kteří se snažili pomoci při organizaci, neprobíhal závod dle našich představ.

Všichni závodníci, kteří se účastnili všech tří kol Ligy Vysočiny, byli odměnění účastnickou medailií od Krajského altetického svazu. Pro naše závodníky to byl zároveň poslední závod jarní části sezóny, teď je čekají prázdniny. Na podzim má před sebou výběr z ročníku 2007 Euroepan Kids Atletic Games v Brně a finalové kolo Ligy Vysočiny přípravek 30. 9. v Jihlavě.