Volejbalisté byli na soustředění a děti na kurzu plachtění v Tisnu

IMG 7762V červnu se uskutečnil další z družebních styků s chorvatským Tisnem. Tradičně (již potřetí) vyjeli na své letní soustředění volejbaloví kadeti a junioři. Děti měly kromě volejbalových tréninků i kurz plachtění.

Využívají hlavně toho, že mohou trénovat v krásné a moderní sportovní hale, jaká nikde v okolí natož ve městě není. Volejbalisté jezdí do Chorvatska ve své režii. Navíc jsme využili nabídky starosty městečka Jezera na jachtařský kurz pro děti mezi 7. a 15. rokem věku. A jelikož v našem městě nebyl zájem, nabídli jsme to hráčům naší přípravky. Přihlásilo se jich celkem 10. Odjelo nás tedy do té doby rekordních 29 osob. Volejbalisté se ubytovali ve vlastních stanech v kempu Jazina přímo na pláži. Trénovali 2x denně po 2 hodinách.

Mladí se ubytovali v penzionu v městečku Jazera. Dopoledne měli vždy kurz ovládání lodi a plachtění na malých plachetničkách, odpoledne potom trénink v hale. O stravování se starali sami pod dohledem Ondry Žaby a Jitky Gável. Celý kurz se skládal první dva dny se seznámením se s lodí, ovládáním kormidla a nasazováním plachty, to vše přímo na moři. Potom začalo trochu více foukat a plachtění na moři bylo nebezpečné, tak alespoň v rámci kurzu všichni absolvovali výpravy na motorovém člunu kolem pobřeží ostrova Murter. I tak to bylo výborné. Všichni si užili jak moře, tak i volejbalu.

Domácí se o nás vzorně starali. Poskytli nám výborné podmínky pro trénink i pro ubytování, pozvali nás na jednu společnou večeři a zajistili nám volný nákup na snídaně. V druhé polovině týdne nás navštívili i dva zastupitelé našeho města, bývalí radní Jiří Michlíček a Libor Beneš.

Závěrem. Soustředění volejbalistů se stalo již tradicí a výrazně zpestřuje celoroční přípravu. Výhodou je poskytnutí sportovní haly. Doufám, že i účast dětí ve školním věku na sportovních kurzech se stane tradicí, protože tento pilotní projekt rozhodně uspěl. Poděkování patří všem dospělým, kteří se akce zúčastnili, městu Velké Meziříčí, které poskytlo a uhradilo dopravu dětí účastnících se kurzu (volejbalisté si to platili sami), vedení měst Tisno a Jezera a hlavně Jitce Gável a Ondrovi Žabovi, kteří se o děti příkladně starali a přispěli k tomu, že se akce nadmíru a ke vší spokojenosti vydařila.

Petr Juda

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.