Trenéř Šidlo hodnotí uplynulou sezonu házenkářů

hazena hodnoceni_copyHázenkáři sezónu 2017/2018 prožili v klidném středu tabulky a zakončili ji pěkným čtvrtým místem.

V podzimní části sezóny se povedlo vyhrát první dvě utkání s Kuřimí i v Cerekvi. Pak přišlo první zklamání a to porážka 20:22 v domácím prostředí s Napajedly (zřejmě nejsmolnější zápas sezóny). Pak následovaly dvě prohry s favority soutěže s Ivančicemi a Maloměřicemi. Zpět do pohody nás dostalo vydřené utkání v Bohunicích, které skončilo remízou (střelecký koncert leváků Svoboda – Večeřa) 21:21. Následovala střelecká paráda před domácím publikem proti slabému Brnu B a následně prohra v Telnici. Poslední domácí zápas proti Kostelci, podalo družstvo zřejmě nejlepší a nejkoncentrovanější výkon podzimu a vyhrálo v poměru 27:19. Poslední utkání na palubovce zachraňujícího se Prostějova ovlivnil výkon rozhodčích a my jsme se museli těžce smířit s porážkou 21:22 (body, které nás opět hodně mrzely v celkovém součtu). Po podzimní části jsme se pohybovali na pátém místě, což bylo vzhledem k absencím některých klíčových hráčů v několika utkáních dobrým výsledkem.

Do jarní části soutěže jsme vstoupili porážkou v Kuřimi, to se projevila absence přípravného turnaje (plánovaný turnaj v H. Brodě byl zrušen, což nabouralo přípravu) a na hřišti jsme působili nesehraným dojmem. Pak následovala výhra s Cerekví a cenná remíza v Napajedlech. Následovala výhra v Juliánově o branku (nejhorší utkání z pohledu obrany) a stoupající formu jsme potvrdili v pěkném utkání doma s Ivančicemi, které jsme tak připravili o možnost bojovat o postup do baráže. Následovala prohra v Maloměřicích (jasný vítěz soutěže a i po dvou jasných výhrách v baráži zaslouženě postupující do 1. ligy), se kterými jsme drželi krok pouze 25 minut. Pak už se střídaly doma výhry s Bohunicemi, Telnicí a Prostějovem a venku porážky s Brnem B (nejméně povedené utkání za sezónu) a Kostelcem, kde na výhru určitě i v menším počtu bylo. Na „jaře“ naše družstvo v domácím prostředí neprohrálo a dokázali jsme bojovností porazit „házenkářštější“ soupeře. V celkovém součtu jsme tedy posbírali 24 bodů, což stačilo na 4. místo. Umístění hodnotíme pozitivně, maximum mohlo být třetí místo nebýt některých zbytečných porážek. První Maloměřice byly jasným lídrem soutěže. Střed tabulky byl velmi vyrovnaný.

Hodnocení herního projevu:

Brankářská trojice Poul – Kotík – Drápela se skvěle doplňovala a nebylo jediné utkání, v němž by gólmani nebyli oporou.

Obrana fungovala poměrně spolehlivě, když střed obrany měli na starosti především Lečbych – Večeřa. Zde zaskakovali Svoboda, Macoun. Z druhých obránců byl spolehlivý Pavel Kříbala, kterého jsme nasazovali na nejlepší střelce, což se vždy vyplatilo. V průběhu sezony se podařilo zlepšit obrannou činnost křídel, která je také velmi důležitá pro to, aby pomáhala celému týmu. V celkovém součtu jsme měli třetí nejlepší obranu respektive druhé/třetí místo v obdržených brankách (pozn. Napajedla a Ivančice mají méně obdržených branek díky kontumaci utkání, Napajedla s Brnem a Ivančice s Brnem a D. Cerekví).

V útoku jsme si nastavili určitý systém hry. Když se nám dařilo jej dodržovat a nevymýšleli jsme nesehrané situace, přinášel své ovoce i požadovaný výsledek. Na to, že jsme měli typického střelce pouze Večeřu, někdy Svobodu nebo Strašáka, jsme díky snaze o systémovou hru dokázali utkání zvládnout. V těch těžších utkáních nás právě absence dalšího typického střelce omezovala. Křídla podávala nevyrovnané výkony. Nejlépe si vedl zkušený Živčic. Hra pivotů měla stoupající tendenci a během sezóny jsme ji také dokázali zlepšovat.

Určitě se vyplatilo hrát útočný systém se sedmi hráči v poli, bez brankáře. Některá utkání jsme díky tomu vyhráli nebo si vylepšili výsledek. I přes to, že tento systém se při menším tréninkovém objemu špatně trénuje, jsme ho dokázali poměrně zdatně aplikovat.

Určitě jsme zaostávali v rychlém přechodu do útoku, který jsme neměli natrénovaný a nechtěli jsme dělat příliš mnoho chyb, tak jsme jej příliš nepraktikovali.

Tým je zkušený, řekl bych, takticky jsme byli docela vyzrálí, spíš někdy chyběla kondice a síla. Rozhodně nechyběla týmová souhra a bojovnost! Hlavně po celou sezónu byla dobrá nálada v šatně, a to nás asi bavilo nejvíc! V závěru sezóny se vrátil po dlouhém zranění Tomáš Stupka, který je příslibem pro příští sezóny. Nastoupili také dorostenec Dominik Buchta. Každý z hráčů např. obranář Macoun či levoruký Pažourek si dokázali najít v týmu svoji roli, a tu se snažili naplňovat!

V našich barvách působili dva naši odchovanci Filip Svoboda a Vojtěch Drápela, kteří působí v juniorské reprezentaci ČR. Vyhráli s družstvem HC Zubří první dorosteneckou ligu starších dorostenců a suverénně i opanovali Československý pohár.

V příští sezóně bychom chtěli navázat na tuto sezónu, dobře se připravit a hrát o přední místa v tabulce. Postupující Maloměřice nahradily Maloměřice B a Napajedla, která budou hrát jinou skupinu, nahradila Olomouc, zde předpokládám zhruba stejnou nebo lepší kvalitu.

V příští sezóně již za naše družstvo nebude zřejmě nastupovat Vojtěch Drápela, který asi bude mít extraligové angažmá. Jinak družstvo zůstává ve stejném složení. Bohužel, do přípravy nenaskočí kvůli zdravotním problémům Roman Matušík, který zřejmě bude muset vynechat ještě celou sezónu. Úkolem v příští sezóně bude zapracovat do týmu několik hráčů přecházejících z dorostu. Jsou to Kratochvíl, dále věkově starší dorostenci, kteří budou hostovat v Dolní Cerekvi ve starším dorostu Babáček, Buchta, Hnízdil, Benda a Petr Kavka hostující do staršího dorostu HC Zubří.

Kádr by měl být širší, doufejme, že nám to pomůže především zkvalitnit tréninky.

Realizační tým v podobě trenér Ladislav Šidlo, asistent trenéra Michael Bezděk a vedoucí družstva Petr Kácal, zůstává stejný.

Muži přípravu zahájí 1. srpna, kdy se první týdny budou věnovat kondici a fyzické připravenosti. Jako teambuildingovou akci odehrají turnaj v Třešti. Ostré přípravné utkání sehrají proti juniorce HC Zubří, která bude ve Velkém Meziříčí na soustředění. V závěru přípravy ještě sehrají muži přípravný turnaj v Horce nad Moravou. Novou sezónu odstartují utkáním 1. kola Českého poháru v prvním zářijovém víkendu v Kuřimi. První utkání soutěže je naplánováno na 23. září v Brně Juliánově.

Hráli: Ondřej Poul, Libor Kotík, Vojtěch Drápela, František Kratochvíl – Vítězslav Večeřa, Roman Matušík, Petr Babáček, Ladislav Šidlo, Filip Svoboda, Martin Janíček, Jakub Bezděk, Miloš Necid, Jan Lečbych, Jiří Kaštan, Pavol Živčic, David Kubiš, Martin Fiala, Filip Macoun, Tomáš Pažourek, Tomáš Frejlich, Michael Ambrož. Trenér Ladislav Šidlo, asistent trenéra Michael Bezděk, vedoucí družstva Petr Kácal.

Ladislav Šidlo

 

Konečná Tabulka 2. liga mužů Morava jih 2017/2018

pořadí družstvo                               Z    V   R  P   skóre        B

1           SHC Maloměřice                 22  20  1  1    713:471    41

2           HK Ivančice                          22  15  2  5    661:519    32

3           TJ Sokol Telnice                  22  14  0  8    664:630    28

4           TJ Sokol Velké Meziříčí    22  11  2  9    559:535    24

5           Sokol Kostelec na Hané     22  12  0  10  618:619    24

6           SK Kuřim                              22  10  1  11  620:632    21

7           SKKP Brno B                       22  10  1  11  662:695    21

8           Slávia-Fatra Napajedla       22  10  1  11  520:533    21

9           Tatran Bohunice                  22  9    2  11  540:549    20

10         Sokol II.Prostějov                 22  6    1  15  552:671    13

11         TJ Sokol Juliánov                22  4    2  16  561:693    10

12         TJ Dolní Cerekev                 22  4    1  17  506:629    9

 

Výsledky TJ Sokol Velké Meziříčí - 2. liga mužů Morava jih

1.     Sokol V. Meziříčí - SK Kuřim                              24:20

2.     TJ D.Cerekev - Sokol V. Meziříčí                      16:22

3.     Sokol V. Meziříčí - Napajedla                              20:22

4.     Sokol V. Meziříčí - Juliánov                               29:18

5.     Ivančice - Sokol V. Meziříčí                                 33:20

6.     Sokol V. Meziříčí - Maloměřice                          20:26

7.     Bohunice - Sokol V. Meziříčí                             21:21

8.     Sokol V. Meziříčí - SKKP Brno B                       31:14

9.     Telnice - Sokol V. Meziříčí                                    29:23

10.  Sokol V. Meziříčí - Sokol Kostelec na Hané  27:19

11.  Sokol II.Prostějov - Sokol V. Meziříčí               22:21

12.  SK Kuřim - Sokol V. Meziříčí                                31:29

13.  Sokol V. Meziříčí - TJ D.Cerekev                      23:17

14.  Napajedla - Sokol V. Meziříčí                           23:23

15.  Juliánov - Sokol V. Meziříčí                               28:29

16.  Sokol V. Meziříčí - Ivančice                               27:23

17.  Maloměřice - Sokol V. Meziříčí                          30:19

18.  Sokol V. Meziříčí - Bohunice                             25:23

19.  SKKP Brno B - Sokol V. Meziříčí                         37:28

20.  Sokol V. Meziříčí - Telnice                                 31:29

21.  Sokol Kostelec na Hané - Sokol V. Meziříčí     28:25

22.  Sokol V. Meziříčí - Sokol II.Prostějov             42:25

 

Trocha historie – 2. liga mužů Morava jih

2017/2018 – 4. místo

2016/2017 – 7. místo

2015/2016 – 12. místo

2014/2015 – 1. místo

2013/2014 – 3. místo

2012/2013 – 7. místo

2011/2012 – 6. místo

2010/2011 – 9. místo

2009/2010 – 4. místo

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.