Medřičáci ovládli závod v lezení nad vodou

368O víkendu 14.-15. července se na Fajtově kopci konal již 4. ročník závodu Autocolor Water Boulder Games neboli závod v lezení nad vodou, který pořádá nezisková organizace LEZU V MEZU z. s. Na startovní listině se objevilo celkem 65 dospělých a 44 dětí.

Lezci proti sobě nastupovali v duelu na rychlost a postupoval ten, který jako první stiskl tlačítko časomíry. Pokud závodník udělal chybu, čekal ho pád do křišťálově čisté vody v nádrži, která v zimě slouží jako zásobárna vody pro sjezdovku.

V kategorii muži zvítězil Jiří Bradáč a v kategorii žen se stala vítězkou Adéla Bajerová, oba dva jsou rodáci z Velkého Meziříčí. U Adély Bajerové je vítězství o to hodnotnější, protože věkem stále spadá do kategorie dětí. Vítězové dětských kategorií jsou Klára Preislerová, Lukáš Mokroluský, Martina Dušánková a Adéla Bajerová.

V bohatém doprovodném programu se diváci obdivovali odvážným skokům do vody a také měli možnost spatřit na vlastní oči špičkového dirt bikera Jakuba Hejla, který s týmem jezdců připravil pro diváky exhibici ve skocích na kole. Nejen pro děti byla na místě postavena ještě jedna malá lezecká stěna, plovoucí ostrov a kláda na visení.

Počasí bylo letos ideální a krátký déšť přišel jen proto, abychom se všichni na chvilku sblížili ve stanech. Kompletní výsledky a fotografie naleznete na stránce lezuvmezu.cz. Gratulujeme vítězům a děkujeme divákům a sponzorům za aktivní podporu!

Milan Salaš

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.