První mistrovské utkání se meziříčským fotbalistům vydařilo

fotbal copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copyK prvnímu utkání nové sezony zamířili hráči FC VM na horkou půdu Rýmařova. Vstup do utkání vyšel lépe hostům. Domácí zahrozili ve 3. min, když na míč za obranu si naběhl Šupák, ale jeho pokus o přehození gólmana Rosťa Kruba zachytil.

SK Jiskra Rýmařov - FC Velké Meziříčí 1:3 (1:2)

Střelci: 35. Kolísek – 5. Simr, 45. Mucha, 87. Demeter. Rozhodčí: Richtár, Macrineanu, Běhal

SK Rýmařov: Baroš – Harazin, Navrátil (72. Němec R.), Furik J., Dydowicz, Furik M. (87. Němec T.), Gyorgy, Kocúr, Tilkeridis (76. Hleba), Šupák, Kolísek, na lavičce Kameník, Furik D. a Horák, trenér Furik

FC VM: Kruba – Matulka, Mucha, Šimáček, Puža (87. Bouček) – Dolejš, Smejkal (71. Šuta), Komínek, Mezlík 87. (Polanský), Demeter - Simr, na lavičce Krejčí a Pokorný T., trenér Smejkal. 

Diváci: 315. ŽK: Dydowicz, Tilkeridis. Nejlepší hráči – Mezlík, Komínek, Tilkeridis

V 5. min našel Eda Smejkal nabíhajícího Petra Dolejše, ten poslal míč před domácí bránu, kde se prosadil Pavel Simr 0:1. V 6. min zahrávali domácí přímý kop, centr M. Furika odhlavičkoval Honza Šimáček. V 7. min pronikl po křídle J. Furik, jeho zpětnou přihrávku před bránu odkopl Patrik Mucha. V 11. min pronikali po křídle Pavel Mezlík a Robin Demeter, zastavil je však praporek pomezního. Ve 13. min pronikl do vápna J. Furik, jeho střelu Rosťa Kruba zachytil. Ve 14. min našel Petr Dolejš před bránou volného Pavla Simra, jeho střelu do brány zablokoval domácí obránce. V 15. min ztratil míč Honza Šimáček, centr do vápna zachytil před nabíhajícím Tilkeridisem pohotovým zákrokem Rosťa Kruba. Ve 24. min se přes Patrika Muchu uvolnil ve vápně Šupák, jeho střela na zadní tyč bránu minula. V 25. min průnik Šupáka zastavil Honza Šimáček, následný přetažený centr z rohového kopu Šupák netrefil. Ve 29. min se do rychlého protiútoku dostali domácí, míč za obranu na Tilkeridise zachytil vracející se Pavel Mezlík. Ve 31. min se po hezké kombinaci Pavla Mezlíka a Petra Dolejše dostal druhý jmenovaný do vápna, jeho přihrávku odkopl na roh domácí obránce. Následný rohový kop Petra Dolejše domácí obrana odvrátila do bezpečí. Ve 33. min poslal po průniku po křídle Navrátil centr před bránu, míč odkopl Patrik Mucha. Následný rohový kop M. Furika našel volného Kolíska, který hlavičkou pod břevno překonal Rosťu Krubu 1:1. Ve 37. min se ve vápně dostal k zakončení Robin Demeter, bránu však přestřelil. Ve 40. min se dostal k zakončení z úhlu Petr Dolejš, bránu také netrefil. Stejně se vedlo i ve 42. min Pavlovi Simrovi, který hlavičkoval po rohu Petra Dolejše. Ve 43. min poslal před bránu míč Petr Dolejš, míč se dostal k Martinovi Pužovi, ale i ten domácí bránu těsně minul. Ve 45. min rozehrál přímý kop Robin Demeter, jeho centr domácí obrana odvrátila k Honzovi Šimáčkovi, ten míč poslal zpět do vápna, Pavel Simr míč přihrál Pavlovi Mejzlíkovi, jeho střela do tyče se odrazila ke druhé tyči, kde ji pohotově doklepl Patrik Mucha 1:2. Ve 47. min si Pavel Mezlík narazil míč s Pavlem Simrem a jen kousek mu chyběl k zakončení. A tak do kabin odcházeli spokojenější hosté.

Ve 46. min našel Pavel Mezlík nabíhajícího Robina Demetera, toho zastavila domácí obrana za cenu rohového kopu, centr Robina Demetera našel Martina Pužu, míč se dostal k Honzovi Šimáčkovi, jeho střela bránu minula. Ve 48. min po souboji Davida Komínka s Tilkeridisem nechal hlavní rozhodčí pokračovat ve hře, asistent Macrineanu byl však opačného názoru, následně byl za kritiku AR1 vykázán z lavičky hostující trenér. Domácí rozehráli přímý kop Dydowiczem, tečovaný centr obrana hostů odvrátila, následný pokus o nůžky domácímu hráči nevyšel. V 53. min přímý kop z 35 metrů našel Kocúra, jeho střela z úhlu bránu minula. V 54. min rozehrál rohový kop Robin Demeter, domácí Baroš míč vyrazil, následný lob Petra Dolejše bránu netrefil. V 58. min se po centru M. Furika dostal k zakončení hlavou Tilkeridis, bránu minul. V 60. min se po rohu Petra Dolejše dostal k zakončení Patrik Mucha, jeho střela přes hlavu trefila domácího obránce. V 61. min domácí zahrozili Šupákem, jeho střelu vytlačil Honza Šimáček na rohový kop. Ten rozehrál Dydowicz, míč se dostal za vápno k Tilkeridisovi, jeho tečovaná střela skončila nad bránou. Další roh Dydowicze obrana odvrátila. V 72. min pronikl po křídle R. Němec, s jeho střelou z úhlu si Rosťa Kruba poradil. V 73. min našel centr Petra Dolejše z rohového kopu hlavičku Martina Puži, bránu minul. V 74. min se dostal k zakončení Robin Demeter, jeho střelu dorazil do brány Petr Dolejš, radost mu však pokazil praporek pomezního. V 76. min našel Pavel Simr ve vápně Petra Dolejše, ten však bránu minul. V 78. min další rohový kop Petra Dolejše našel Robina Demetera, jeho střelu domácí tečovali na další rohový kop. V 83. min centr do vápna odhlavičkoval Martin Puža, následné dva rohové kopy nebezpečí pro bránu hostů nepřinesly. V 87. min našel Petr Dolejš nabíhajícího Robina Demetera, který kolem vybíhajícího gólmana míč s pomocí tyče dostal do brány 1:3. V 91. min nebezpečně vystřelil Robin Demeter, domácí gólman míč vyrazil na rohový kop.

Vyjádření trenéra Smejkala: Po nepřesvědčivých výkonech v přípravných utkáních jsem se prvního mistrovského utkání obával. Za dnešní výkon však musím naše hráče pochválit. Byli aktivní po celé utkání, dodrželi pokyny, které jsme si před zápasem v kabině řekli, a kdyby proměňovali lépe své brankové příležitosti, mohl být rozdíl ve skóre i vyšší.

Jaroslav Mynář

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.