Domácí házenkáři porazili rezervu Maloměřic

PoulV rámci 9. kola hostili naši muži nováčka a zároveň poslední celek tabulky - brněnské Maloměřice. Pro tento zápas byl cíl naprosto jasný a ztráta bodů by bylo velké překvapení. Navíc tým soupeře disponuje i nejhorším útokem soutěže, ale na druhou stranu poměrně kompaktní obranou, a proto se nečekaly střelecké hody.

2. liga mužů Morava Jih – 9. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – SHC Maloměřice „B“ 35:27 (16:12)

Úvodní minuty střetnutí tomu i nasvědčovaly, když v 9. minutě svítilo na světelné tabuli skóre 2:1. Ovšem poté již střelci „naladili mířidla“ a branky začaly rychle přibývat na obou stranách. Ale náš tým soupeře jasně přehrával a postupně si budoval vedení (11:6, 16:10).

I když v úvodu druhého dějství ještě soupeř vykřesal naději na zvrat, když snížil na 17:14, tak to bylo z jejich strany vše. Sérií několika branek se nám podařilo odskočit na 24:16 a definitivně zlomit odpor soupeře. A rozdíl ve skóre nadále narůstal až na 10 branek. V závěru jsme ovšem už hodně polevili v koncentraci a dovolili tak soupeři vstřelit laciné branky. Ten tak korigoval na konečných 35:27.

Dnes jsme potvrdili roli jasného favorita a jasně zvítězili nad soupeřem ze dna tabulky. Navíc se na hřišti vystřídali všichni hráči, kteří běžně nedostávají takovou porci minut. Mrzet nás jen může nedůrazná obrana, která byla v závěru zápasu hodně slabá a soupeř tak vstřelil řadu laciných branek. Příští neděli zajíždíme v souboji o čelo tabulky na důležitý zápas do Kuřimi, které budeme chtít oplatit pohárové vyřazení.

7m hody 3/3:3/4, vyloučení 0:1, diváků 143

Sled branek: 2:0, 6:2, 8:4, 11:6, 16:10, 17:14, 21:14, 24:16, 26:20, 30:20, 32:24, 34:26, 35:27

Sestava a branky:  Ondřej Poul, Kotík Libor – Jan Lečbych (8), Pavel Strašák (6/3), Pavol Živčic (6), Vítězslav Večeřa (3), Ladislav Šidlo (3), Miloš Necid (2), Pavel Roub (2), David Kubiš (2), Tomáš Pažourek (2), Jiří Kaštan (1), Dominik Buchta, Pavel Křibala, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Petr Kácal, asistent trenéra Michael Bezděk