Muže HHK potkaly s Uherským Hradištěm nečekané problémy

utV posledním předvánočním kole se na našem ledě přestavil tým z Uherského Hradiště. V prvním vzájemném měření sil hráči HHK jednoznačně zvítězili na soupeřově ledě 9:3. V loňské sezoně se v odvetném utkání hráči Hradiště vytáhli, když zvítězili na našem ledě 5:6.

HHK VM – HC Uherské Hradiště 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly a asistence: 11:05 Matov (Křenek, Sobotka), 32:22 Ambrož (Střecha T., Střecha F.) - 21:28 Větříšek (Klauda, Nohál)

Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (39. Šoustal) - Kochánek, Vlašín P., Slabý, Šimka, Ambrož, Vondráček - Křenek, Matov, Sobotka – Maštera, Střecha F., Střecha T. – Vlašín M., Roupec, Pejchal – Strnad, Rozmarín, Burian V.

Rozhodčí: Maťašovský – Chramosta, Tkáč. Delegát utkání: Jeřábek Vyloučení: 9:8, navíc: Střecha T. 10 min. OT za zákrok do oblasti hlavy a krku, Křenek 10 min. OT za nesportovní chování. Využití: 1:1, v oslabení: 0:0 Střely na branku: 37:24 (16:5, 12:11, 9:8) Diváci: 204
Procentuální úspěšnost brankářů: Juda J.(HHK) - 93,75 % - 15 zákroků – 39 min.

Šoustal (HHK) -100,00 % - 8 zákroků – 21 min., Kubík (UH) - 97,30 % - 36 zákroků – 60 min.

Od úvodního buly měli hráči HHK převahu. Ve 3. minutě vstřelil gól Tomáš Kochánek, ten ale nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. V 6. minutě byli hráči Hradiště podruhé napomenuti za neupravenou výstroj. Následovala první přesilová hra. V jejím závěru se vyfauloval další hráč soupeře. V signalizovaném vyloučení přihrál Tomáš Střecha Pavlovi Ambrožovi, který od modré vypálil puk na Kubíka. Ten střelu dobře viděl a ukryl ji bezpečně do lapačky. V 11. minutě se prosadila první formace HHK. Lukáš Sobotka vybojoval u mantinelu kotouč, přihrál ho Davidu Křenkovi, který s ním zajel za branku. Následovala přesná přihrávka na Patrika Matova mezi kruhy. Ten střelou z první k levé tyči nedal Kubíkovi šanci – 1:0. Ve 13. minutě se do vyložené šance dostal Vojta Maštera. Puk po jeho střele skončil na brankové konstrukci Kubíkovy svatyně. V 16. minutě se do útočného pásma dostal Tomáš Střecha. Po jeho střele zápěstím se opět ozvala tyčka soupeřovy branky. V 18. minutě se do slibné příležitosti dostal forvard Hradiště Tomešek. Jeho střelu ukryl Jarda Juda ve výstroji. V 19. minutě se ke střele dostal Milan Strnad. S touto střelou měl brankář Hradiště velké problémy, přesto nadvakrát kotouč v brankovišti zalehl. Pět vteřin před koncem třetiny byl za podražení vyloučen Tomáš Střecha.

Druhá část začala naším oslabením. Hráči Uherského Hradiště se hned od vhozeného buly přesunuli do útočného pásma a začal kolotoč. V závěru oslabení vystřelil od modré Klauda, brankář HHK Jarda Juda kotouč vyrazil před sebe. K odraženému puku se dostal Větříšek, který obloukem vybruslil gólmana HHK a střelou pod víko zavěsil – 1:1. Ve 25. minutě vybruslil před brankáře Kubíka David Křenek. Ten však skulinku ve výstroji hradišťského gólmana nenašel. Ve 27. minutě se hosté dostali pod drtivý tlak, který několikrát po sobě vyřešili pouze zakázaným uvolněním. Přetíženou pětici hráčů vysvobodil až zákrokem gólman Kubík, když ukryl kotouč v lapačce. Ve 28. minutě pronikl do útočného pásma Petr Rozmarín. Jeho příležitost zneškodnil brankář hostů. Ve 32. minutě, při oslabení HHK, se několikrát předvedl dobrými zákroky Jarda Juda. Ve 33. minutě si konečně mohli fanoušci zakřičet, gól. Bleskově využitá přesilová hra. Filip Střecha vyhrál vhazování pro Tomáše, který nabruslil na modrou. Zde poslal pas na Pavla Ambrože, který střelou zápěstím, přes hradbu clonících hráčů, překonal Kubíka – 2:1. Ve 34. minutě opět úřadovala první formace HHK. Na jejím konci se po střele Lukáše Sobotky opět ozvala pouze tyčka Kubíkovy branky. Ve 39. minutě brankář HHK Jarda Juda při zákroku proti střele zlomil nůž v brusli. Do branky tak musel nastoupit Roman Šoustal.

Ve třetí třetině se hosté snažili o vyrovnání. Přestože měli několik slibných šancí, včetně dvou přesilových her 5 na 3, podařilo se našim hráčům těsné vedení udržet až do konce zápasu. A to díky obětavým zákrokům bránících hráčů. Několikrát podržel mužstvo dobrými zákroky Roman Šoustal.

V posledním zápase kalendářního roku si „A“ tým HHK připsal plný bodový zisk. Po zaváhání Uherského Ostrohu, který v domácím prostředí prohrál s Boskovicemi, se Horácký hokejový klub posunul do čela tabulky krajské ligy. V dalším kole zajíždí velkomeziříčští hokejisté do Kroměříže, kde se střetnou s Hanáky o další body. Utkání se hraje v sobotu 5. ledna od 17 hodin.

Ostatní výsledky 17. kola: HC Spartak Velká Bíteš – SHKM Hodonín 5:7, TJ Sokol Březina – HC Štika Rosice 8:2, HC Lvi Břeclav – Dynamiters Blansko HK 5:4SN, HC Brumov-Bylnice – HC Uničov 8:2, Hokej Uherský Ostroh – SKMB Boskovice 1:4, HC Spartak Uherský Brod – HK Kroměříž 3:5.

Program mužů na tento týden:
Sobota 5. 1. 2019 HK Kroměříž – HHK VM, začátek utkání v 17.00 hod. (zimní stadion Kroměříž)

Jaroslav Juda

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Hotelová škola - banner spodní

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.