Meziříčské HHK se ujalo vedení v semifinálové sérii

IMG 4592Ve středu v 18 hodin bylo na našem zimním stadionu vhozeno úvodní buly semifinále mezi týmy HHK a SKMB Boskovice.

HHK VM – SKMB Boskovice 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Góly a asistence: 04:51 Střecha F. (Střecha T., Křenek), 11:17 Křenek (Matov, Střecha T.), 54:16 Křenek (Střecha T.), 59:59 Střecha T. (Peschout) – 02:14 Pelikán (Václavík), 51:02 Skácel (Pelikán)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Šoustal) - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Kochánek, Šerý, Šimka – Křenek, Matov, Střecha T. – Maštera, Střecha F., Vlašín M. – Pejchal, Bula, Sobotka – Peschout, Rozmarín, Strnad
Sestava SKMB Boskovice: Chvátal (Zrza) - Surý A., Maksa, Dufek, Surý Z., Vágner, Brabec, Krejčiřík - Václavík, Skácel, Hnilička, Šmíd, Bednář, Tomaník, Pelikán, Klaus. Rozhodčí: Grygera, Vepřek – Paulík, Zapletal. Delegát utkání: Cambal Vilém. Vyloučení: 5:7, navíc: Tomaník (BOS) 10 minut osobní trest za vražení na hrazení. Využití: 0:0, v oslabení: 1:0 Střely na branku: 35:34 (14:10, 10:8, 11:16) Procentuální úspěšnost brankářů: Juda J. (HHK) - 94,12 % 32 zákroků – 60 min., Chvátal (BOS) - 91,43 % - 32 zákroků – 58 min. Diváci: 448

Úvod utkání patřil domácím hráčům, kteří vlétli do útočného pásma a hned zaměstnali brankáře Chvátala. Boskovičtí se dostali ze sevření až po odehraných dvou minutách. To se po přihrávce Václavíka prohnal po levé straně do útočného pásma Pelikán, který z kruhu pro vhazování poslal tvrdou ránu, která proletěla mezi nohama Jardy Judy do branky – 0:1. Úvodní gól hostí ještě víc nabudil domácí hráče, kteří se pustili do dobývání soupeřovy svatyně. Na konci páté minuty si mezi sebou několikrát prohodili kotouč David Křenek s Tomášem Střechou. Do útočného pásma vlétl střídající Filip Střecha, který dostal přihrávku mezi kruhy a pohotovou střelou k pravé tyčce překonal Chvátala – 1:1. V 8. minutě měli obrovskou šanci hosté, když se kotouč pohyboval u pravé tyčky. Naštěstí se puku zmocnil bránící hráč HHK, který jej vyvezl do středního pásma. V 9. minutě poslal Tomáš Střecha pas na Patrika Matova, který ve vyložené šanci nedal. Ve 12. minutě úřadovala na ledě první formace, která předvedla akci na jeden dotek. Finální přihrávka šla na Davida Křenka, který prostřelil Chvátala – 2:1. Ve 14. minutě vyhrál Patrik Matov buly, kotouč hrál pod sebe na Petra Vlašína, který po modré lajně poslal puk na Tomáše Střechu, který vyslal projektil přímo do Chvátala. V 16. minutě tvrdě dohrál Václavík Honzu Bulu, který se jen těžko sbíral z ledu. Následně se vhazovalo v našem obranném pásmu. Po prvním buly přišla rána z hole Václavíka, kterou Jarda Juda chytil do lapačky. Při dalším vhazování se dostal ke střele stejný hráč. Tentokrát se puk otřel o pravou tyčku domácí branky. V 18. minutě proskočil mezi bránícími hráči soupeře Richard Peschout, kterého následně fauloval Chvátal. V první přesilovce měl největší příležitost Fillip Střecha, který střílel z levého kruhu. Jeho střelu Chvátal vyrazil ramenem. V závěru třetiny došlo k potyčce v brankovišti soupeře. Vyloučen byl na každé straně jeden hráč.
O přestávce předvedli své dovednosti hráči 2. a 3. tříd HHK v pětiminutovém modelovém utkání.
Ve druhé části diváci branku neviděli. Přesto měli hráči na obou stranách několik velkých šancí. Ve 25. minutě se ve vlastním oslabení dostal do brejku boskovický hráč. Jeho blafák a následnou střelu zlikvidoval domácí brankář. Ve 28. minutě předvedla na ledě svoje umění čtvrtá formace. Po střele Petra Rozmarína orazítkoval kotouč spojnici tyčky a břevna Chvátalovy branky. Ve 31. minutě střílel opět Petr Rozmarín a opět to odnesla branková konstrukce. Ve 32. minutě si David Křenek vybruslil mezi kruhy a střelou na lapačku nechal vyniknout Chvátala. Následně neudržel nervy na uzdě Aleš Surý, který šel vychladnout na trestnou lavici. Ve 36. minutě se po přihrávce Patrika Matova dostal do obrovské šance David Křenek. Jeho střelu ukryl Chvátal ve výstroji.
Ve třetí periodě narůstal tlak soupeře. Boskovičtí hráči vrhli všechny síly do ofenzivy. Odměnou jim byla vyrovnávací branka v 52. minutě, kdy se střelou do horního růžku prosadil Skácel – 2:2. V 54. minutě byl za držení vyloučen Lukáš Sobotka. Hosté se usadili v našem pásmu. Po špatné rozehrávce vypíchl kotouč Tomáš Střecha, který se hnal do brejku. V útočném pásmu mu do střely vložil hůl bránící hráč Minervy. To se již puku zmocnil David Křenek, který přes clonícího Tomáše Střechu poslal touš do levého horního růžku – 3:2. Po zbytek utkání hráli boskovičtí hráči dost nečistě. Vrcholem byl zákrok Surého, který při vhazovaní úmyslně zasáhl Davida Křenka do citlivých míst. Přesto, že byli na ledě čtyři rozhodčí, ani jeden si zákroku nevšiml. V 59. minutě si vzal trenér hostů Vařeka oddechový čas. Poté hráli boskovičtí bez brankáře. V čase 59.59 vstřelil čtvrtý gól do prázdné branky Tomáš Střecha – 4:2.
První semifinálové utkání skončilo vítězství hokejistů Velkého Meziříčí. Velké poděkování patří všem fanouškům, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru, která vygradovala skandováním a děkovačkou v samém závěru zápasu.
PLAY OFF – druhá semifinálová dvojice
Hokej Uherský Ostroh – SHKM Hodonín 4:7 (3:2, 0:2, 1:3)
Stav série: 0:1
Program mužů na tento týden:
2. semifinálové utkání play off krajské ligy:
Pátek 8. 3. SKMB Boskovice – HHK VM, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Boskovice)
3. semifinálové utkání play off krajské ligy:
Neděle 10. 3. HHK VM – SKMB Boskovice, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)
Jaroslav Juda

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.