Po prohře HHK v Boskovicích je stav semifinálové série 1:1

 IMG_5971Druhé semifinálové utkání viděli diváci v pátek v Boskovicích. Úvodní nápor patřil domácím. Roman Šoustal si připsal první zákrok.

SKMB Boskovice – HHK VM 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly a asistence: 03:22 Hnilička (Dufek), 31:46 Pelikán (Tomaník, Bednář), 36:02 Skácel (Klaus, Krejčiřík)

Sestava SKMB Boskovice: Chvátal (Hrachovina) - Surý A., Honzek, Dufek, Surý Z., Vágner, Brabec, Krejčiřík - Václavík, Skácel, Hnilička, Šmíd, Bednář, Tomaník, Pelikán, Štancl, Klaus

Sestava HHK Velké Meziříčí: Šoustal (Juda J.) - Slabý, Vlašín P., Burian, Ambrož, Kochánek, Šerý, Šimka – Křenek, Peschout, Střecha T. – Maštera, Střecha F., Vlašín M. – Pejchal, Bula, Sobotka – Roupec, Rozmarín, Strnad

Rozhodčí: Netopil, Honza – Lidák, Nikl Delegát utkání: Sklenář Vyloučení: 6:6, využití: 2:0, v oslabení: 0:0 Střely na branku: 29:34 (20:9, 9:10, 0:15) Procentuální úspěšnost brankářů: Chvátal (BOS) - 100,00 % - 34 zákroků – 60 min., Šoustal (HHK) - 89,66 % - 26 zákroků – 57 min. Diváci: 246

Ve 2. minutě si vybruslil před Chvátala Filip Střecha, který minul odkrytou boskovickou svatyni. Domácí hráč si však počínal nedovoleně, a tak měli naši hráči k dispozici první přesilovku. Největší šanci měl po střele Honzy Buly Martin Pejchal, který do střely vložil hůl. Kotouč jen těsně minul břevno domácí branky. S končící přesilovkou se do přečíslení dostali domácí. Střelu z hole Dufka tečoval před brankou Hnilička. Na změnu dráhy kotouče již Roman Šoustal nedosáhl – 1:0. Po této brance byli domácí hráči k nezastavení. Po celou první třetinu měli převahu, kterou díky našemu brankáři nevyužili. V 5. minutě byl vyloučen Milan Strnad. V přesilovce se do obrovské šance dostal Pelikán, který těsně minul naši branku. V 10. minutě střílel od modré lajny Honza Šimka. Jeho střelu tečoval před Chvátalem Jirka Roupec. Gólman Boskovic střelu vyrazil. V 15. minutě rozehrál Roman Šoustal kotouč po tvrzeném skle. O sloupek se puk odrazil přímo před prázdnou branku. Naštěstí se brankář HHK stačil vrátit do svatyně a ve spolupráci s Pavlem Ambrožem dostali touš do středního pásma. V 18. minutě měli domácí téměř minutu dvojnásobnou přesilovku. V té nastřelil Krejčiřík břevno naší svatyně. V samém závěru první třetiny ujel po levé straně Filip Střecha, který poslal pas na Vojtu Mašteru. Ten v dobrém postavení neprostřelil Chvátala.

Na začátku prostřední části se do samostatného nájezdu dostal David Křenek, který se nedokázal prosadit přes Chvátala. Další možný tlak HHK přibrzdila tři oslabení v polovině zápasu. Domácí tým měl 47 vteřin dvojnásobnou přesilovku. Zvýhodněnou početní výhodu domácích se nám ještě podařilo ubránit. Po návratu jednoho hráče z trestné lavice se ke kotouči dostal Pelikán, který si vybruslil na střed hřiště a nechytatelnou střelou využil přesilovku – 2:0. O tom, že se nám v této části hry lepila smůla na paty jsme se přesvědčili ve 35. minutě, kdy přišlo další oslabení. Tentokrát kotouč z hole Pavla Ambrože skončil za tvrzeným sklem. Boskovičtí nabídnutou přesilovou hru opět dokázali využít. Střelu Krejčiříka dorazil do branky Skácel – 3:0. Ve 38. minutě operoval v útočném pásmu Milan Strnad. Jeho tvrdou střelu z mezikruží Chvátal zlikvidoval. Se sirénou oznamující konec 2. třetiny se vyfauloval domácí hráč.

Třetí perioda začala přesilovkou. Případné využití by nám hodně pomohlo. Nejblíže měl ke vstřelení gólu Tomáš Střecha. Ale i kotouč z jeho hole Chvátal lapil. Domácí mužstvo se odhodlalo ke tvrdému bránění obranného pásma. Tlak našeho týmu narůstal i díky dvou přesilovým hrám. Nebylo nám však přáno. Boskovický gólman byl k nepřekonání. V 57. minutě si náš trenér vybral oddechový čas a do hry se již vrátilo šest hráčů do pole. Poslední šance na vstřelení branky se minula účinkem.

Domácí mužstvo dovedlo utkání do vítězného konce a srovnalo stav série na 1:1. Třetí semifinálové utkání uvidí diváci v neděli na našem zimním stadionu.

PLAY OFF – druhá semifinálová dvojice

1 zápas: Hokej Uherský Ostroh – SHKM Hodonín 4:7 (3:2, 0:2, 1:3)

2 zápas: SHKM Hodonín – Hokej Uherský Ostroh 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Stav série: 2:0

Program mužů na tento týden:
3. semifinálové utkání play off krajské ligy:

Neděle 10. 3. HHK VM – SKMB Boskovice, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)

4. semifinálové utkání play off krajské ligy:

Neděle15. 3. SKMB Boskovice – HHK VM, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Boskovice)

Jaroslav Juda

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.