Hokejisté Velkého Meziříčí zvítězili ve třetím semifinálovém utkání

IMG 5171Semifinálová série se po páteční porážce přesunula opět do Velkého Meziříčí, kde rekordní divácká návštěva sledovala třetí utkání. V něm se prosadili pouze domácí hráči. Oba týmy nemohly počítat s některými absentujícími hráči. Do sestavy se po zahraniční pracovní cestě vrátil Vašek Vondráček, který mužstvu pomohl vyztužit obranné řady.


HHK VM – SKMB Boskovice 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly a asistence: 02:19 Křenek, 16:01 Bula (Sobotka), 35:55 Křenek (Střecha T., Slabý), 41:38 Bula (Sobotka)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Šoustal) - Slabý, Vlašín P., Burian M., Ambrož, Šerý, Kochánek, Šimka, Vondráček – Křenek, Peschout, Střecha T. – Pejchal, Bula, Sobotka – Maštera, Střecha F., Vlašín M. – Rozmarín, Strnad.
Sestava SKMB Boskovice: Chvátal (Hrachovina) - Surý A., Honzek, Dufek, Surý Z., Vágner, Brabec, Krejčiřík - Václavík, Skácel, Hnilička, Šmíd, Bednář, Pelikán, Štancl, Klaus
Rozhodčí: Blaha, Volf – Halás, Kociňák Delegát utkání: Staněk Vyloučení: 10:12, využití: 0:0, v oslabení: 0:0 Střely na branku: 48:27 (20:8, 15:10, 13:9) Procentuální úspěšnost brankářů: Juda J. (HHK) - 100,00 % - 27 zákroků – 60 min.,
Chvátal (BOS) - 91,67 % - 44 zákroků – 60 min. Diváci: 520

Úvod zápasu patřil domácímu mužstvu. Po střele Petra Slabého se do dobré šance dostal Martin Pejchal. Chvátal byl pozorný. Na začátku 3. minuty se ke kotouči dostal David Křenek, který si vybruslil na levý kruh a střelou zápěstím prostřelil Chvátala – 1:0. V 5. minutě zůstali na ledě ležet dva boskovičtí hráči. Za druhý zákrok putoval na trestnou lavici David Křenek. V našem oslabení se hosté nedokázali usadit v našem pásmu. Při jedné přihrávce soupeře vypíchl Vojta Maštera touš a spolu s Filipem Střechou šli do úniku. Za útočnou modrou nahrál Vojta Filipovi, který ve vyložené šanci minul Chvátalovu branku. V 8. minutě se do útočného pásma protáhl Petr Slabý, kterého nedovoleně bránil Skácel. Domácí mužstvo mělo více jak minutu dvojnásobnou přesilovku. V této početní výhodě si hráči HHK vytvořili obrovský tlak. Z vyložených šancí však gól nepadl. V 10. minutě se do šance dostal Lukáš Sobotka. Jeho střelu na vzdálenější tyč Chvátal vyrazil betonem. Ve 12. minutě přikryl lapačkou kotouč brankář HHK Jarda Juda, kterého následně sekl do výstroje brankovištěm projíždějící útočník Minervy Václavík. Následovala další přesilová hra. V 15. minutě nahodil Pelikán kotouč na naši branku. Puk skončil těsně před brankovou čárou, pod betonem našeho brankáře. Vše měl navíc pod kontrolou Pavel Ambrož, který hokejkou zabránil puku v pohybu do branky. V 16. minutě poslal Petr Vlašín pas na modré lajně na Tomáše Střechu, který vyslal tvrdou ránu na Chvátala. Ten kotouč ukryl ve výstroji. Obrovskou převahu našeho týmu proměnil v další gól Honza Bula, který dostal křižnou přihrávku k pravé tyčce z hole Lukáše Sobotky a bez přípravy zavěsil – 2:0. V 18. minutě nádherně propálil David Křenek Chvátala potřetí. Jeho gól však hlavní rozhodčí neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
V úvodu druhé třetiny se do šance dostal Milan Strnad, který z pravého kruhu poslal kotouč na brankáře hostí. Ten střelu vyrazil. Ve 24. minutě se ve vlastním pásmu dostal do úzkých Petr Vlašín, který v tísni vyhodil kotouč za tvrzené sklo. Kotouč navíc způsobil tržnou ránu na hlavě časoměřiči v boxu. V oslabení naši bránící hráči dobře napadali a nepustili soupeře do žádné vyložené šance. Ve 28. minutě střílel z pravé strany Filip Střecha, který byl následně bolestivě zasažen hokejkou do ruky. Rozhodčí si tentokrát faulu soupeře nevšimli. Ve 34. minutě poslal do brejku David Křenek Richarda Peschouta, který byl při zakončení faulován. Další početní výhoda pro naše barvy. Ve 36. minutě dostal David Křenek přesný pas od Tomáše Střechy. V samostatném nájezdu vymetl pravou šibenici Chvátalovy svatyně – 3:0.
Vstup do třetí části opět vyšel hráčům HHK na výbornou. Ve 42. minutě vybojoval Lukáš Sobotka puk u hrazení, poslal pas na Honzu Bulu, který si najel mezi kruhy a střelou zápěstím překonal boskovického brankáře – 4:0. V 50. minutě vybojoval kotouč u hrazení Klaus, vybruslil si na střed hřiště a poslal gumu na naši branku. Kotouč ukryl Jarda Juda v lapačce. V 57. minutě se před naší brankou strhla bitka. V pěstním souboji se utkal Kamil Šerý a Alešem Surým. Čároví rozhodčí měli plné ruce práce než od sebe oba hráče dostali. Zaplněná hala bouřila a na konci rvačky skandovala Kamilovo jméno. V poslední minutě se do další šance dostal Tomáš Střecha. Puk z jeho hole jen těsně minul horní růžek Chvátalovy branky.
Ve třetím semifinálovém utkání velkomeziříčští hokejisté zápas jednoznačně ovládli a zaslouženě si připsali další vítězný bod.
Čtvrté semifinálové utkání bude na programu v pátek v Boskovicích. Začátek zápasu je od 18 hodin.
Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: Utkání jsme začali velmi aktivně a důrazně, což jsme také chtěli, a vstup do utkání se nám povedl. Převahu jsme vyjádřili dvěma brankami, další šance jsme si vypracovali, ale bohužel jsme je nedali. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili. Ve druhé části soupeř sice přidal, ale stále jsme měli hru pod kontrolou. Když dal David Křenek třetí branku, pevně už jsem věřil, že utkání zvládneme. Ve třetí třetině Boskovičtí vyzkoušeli hru na hranici pravidel, ale to jsme zvládli, nenechali jsme se zbytečně vylučovat a čtvrtým gólem jsme utkání definitivně rozhodli. S předvedenou hrou a nasazením dnes musím být spokojený a v pátek v Boskovicích se budeme snažit semifinálovou sérii ukončit.

PLAY OFF – druhá semifinálové dvojice
Druhá semifinálová dvojice
1 zápas: Hokej Uherský Ostroh – SHKM Hodonín 4:7 (3:2, 0:2, 1:3)
2 zápas: SHKM Hodonín – Hokej Uherský Ostroh 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
3 zápas: SHKM Hodonín – Hokej Uherský Ostroh 6:7SN (2:2, 2:4, 2:0 – 0:0, 0:1)
Stav série: 2:1

Program mužů na tento týden:
4. semifinálové utkání play off krajské ligy:
Neděle 15. 3. SKMB Boskovice – HHK VM , začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Boskovice)
PŘÍPADNÉ 5. semifinálové utkání play off krajské ligy:
Neděle 17. 3. HHK VM – SKMB Boskovice, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)
Jaroslav Juda

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.