Těsné vítězství z utkání se Zastávkou si připsalo béčko HHK

hokejZápas se odvíjel přesně podle toho, co obě mužstva potřebovala. O tom svědčí i poměr střel na branku. Domácí, kteří museli zvítězit, se neustále tlačili před Štouračovu bránu. Hosté, jimž stačila k postupu i remíza, pozorně bránili už od středního pásma. A to se jim, až na výjimky i dařilo. A když už vyrobili nějaký kiks, tak to vzadu jistil vynikající Jiří Štourač. Není proto divu, že úvodní část skončila bez gólů.

HC Zastávka – HHK Velké Meziříčí „B" 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Rozhodčí: Kubát – Fiksa, Stehlík. Diváků:72. Vyloučení: 7:11, navíc 10 minut OT hráč Zastávky za nesportovní chování. Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Poměr střel: 47:19.
Branky: 36. Barák (Lesonický), 47. Šedý (Vyhnalík) – 26. Štěpánek (Kudláček J., Šoukal), 34. Chlubna (Pokorný), 36. Bradáč
HC Zastávka: Vybíral (Ševčík) - Vyhnalík, Burian Josef, Fišer, Soběský, Barák Jakub, Švestka, Mikule, Šedý, Provaz, Stromecký, Gejdoš, Lesonický, Jelínek, Kliner, Kozárek, Bednář
HHK VM „B": Štourač (Šeba) – Pokorný, Rašner – Peterka, Bradáč – Smažil – Kudláček Jiří, Štěpánek, Šoukal – Tichý, Smejkal, Chlubna – Tůma Martin, Malec

Nejvíce jich padlo v té druhé. Nejdříve ve 26. minutě zakončil pěknou kombinaci Šoukala s J. Kudláčkem Lukáš Štěpánek. Ve 34.´ zvýšil na 2:0 pro HHK Luboš Chlubna, jemuž nahrával Pokorný. O dvě minuty později se dočkali i hokejisté Zastávky. Po nevydařeném vyhození z obranného pásma se přes Lesonického ocitl puk na modré a Barák pak využil zakrytého výhledu gólmana hostí. Odpověď Meziříčských však přišla vzápětí. Na soupeřově modré se zmocnil puku Martin Bradáč, a když jej domácí nechali projet až mezi kruhy, tak nekompromisně zavěsil.
Až do 47. minuty pak drželo béčko HHK svůj pohodový dvoubrankový rozdíl. Než našel Vyhnalík za beky Šedého a ten sólový nájezd proměnil. Domácí poté vrhli všechny síly do útoku a často mačkali svého soupeře před jeho bránou. Hra se vyostřila a obě trestné lavice byly neustále obsazené. Hlavně ta Velmezu. Od 57.´, po odvolání brankáře, měla Zastávka dokonce výhodu 6 proti 3, ale ani to nepomohlo. Bránící hráči se překonávali v obětavosti a za nimi vše jistil Šťoury.

Výsledek 2. semifinále: Náměšť – Bystřice 6:1
Béčko HHK si tak zajistilo postup do finálové série proti vítězi základní části z Náměště. Hrát se bude na dvě vítězná utkání, a to první odehrajeme doma v sobotu 23. 3. 2019 od 18.15 hodin.
-ht-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Hotelová škola - banner spodní

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.