Nedělní vítězství posunulo hráče HHK do finále play off krajské ligy

IMG 5300V neděli viděla rekordní divácká návštěva rozhodující páté semifinálové utkání play off krajské ligy. Trenér Karel Vejmelka mohl do rozhodujícího utkání zapojit také některé hráče, kteří se vrátili po zranění nebo po nemoci.

HHK VM – SKMB Boskovice 9:2 (4:1, 4:1, 1:0)
Góly a asistence: 03:32 Matov (Střecha T., Slabý), 06:51 Střecha T. (Slabý), 12:55 Peschout (Střecha F.), 17:41 Křenek (Střecha T.), 22:17 Křenek (Slabý, Matov), 26:52 Střecha T. (Slabý, Křenek), 33:10 Křenek (Slabý, Střecha T.), 38:16 Strnad, 40:50 Střecha T. (Křenek, Matov) - 04:21 Dufek (Šebek, Pelikán), 30:12 Klaus (Skácel)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Šoustal (Juda J.) - Slabý, Vlašín P., Šimka, Šerý, Burian M., Ambrož, Vondráček, Vlašín M. – Křenek, Matov, Střecha T. – Pejchal, Bula, Sobotka – Peschout, Střecha F., Maštera – Roupec, Juda M., Strnad.
Sestava SKMB Boskovice: Chvátal (Zrza) - Surý A., Dufek, Surý Z., Vágner, Brabec, Krejčiřík – Václavík, Skácel, Šebek, Hnilička, Šmíd, Karný, Bednář, Tomaník, Pelikán, Štancl, Klaus

Rozhodčí: Čech, Reich – Bernard, Husák. Delegát utkání: Cambal. Vyloučení: 4:7, využití: 2:0, v oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:37 (7:13, 11:13, 7:11). Procentuální úspěšnost brankářů: Šoustal (HHK) - 92,00 % - 23 zákroků – 60 min.
Chvátal (BOS) - 75,68 % - 28 zákroků – 60 min. Diváci: 610

Od úvodního buly viděli diváci hru v maximálním nasazení. Navíc se s góly doslova roztrhl pytel. K obrovské radosti zaplněného stadionu padaly góly do boskovické sítě. Diváci si tak mohli rozhodující utkání semifinále doslova užít. Hattrickem se navíc blýskli hned dva hráči HHK, Tomáš Střecha a David Křenek. V závěru utkání zaplněný stadion skandoval deset, deset. Přání fanoušků už domácí tým nedokázal splnit.
Přesto byla závěrečná děkovačka elektrizující. Hráči poděkovali všem divákům, kteří se přišli podívat na rozhodující semifinále. Fanoušci se hráčům zase odvděčili bouřlivým skandováním VEL MEZ, VEL MEZ.

Hodnocení utkání hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: Rozhodující utkání jsme hráli na domácím stadionu. Věděli jsme, že na domácím ledě jsme silní. Navíc se nám do sestavy vrátili nemocní či zranění hráči. Výborně jsme zvládli hned první třetinu, kterou jsme ovládli, dali čtyři pěkné branky a položili tak základ k vítězství. Důležité bylo, že 2-3 šance Boskovic pochytal Roman, což přineslo klid na naše hokejky. Dále se nám dařilo proměnit některé šance, i když další vyložené tutovky jsme nepotrestali. Ale již v polovině utkání, kdy byl stav 6:1, jsem věřil, že utkání zvládneme a důrazně jsme si šli za vítězstvím. Poslední část se za stavu 8:2 v podstatě pouze dohrávala, série byla rozhodnuta, což věděla obě mužstva, a tak to i na ledě vypadalo.

Hodnocení semifinálové série hlavním trenérem Karlem Vejmelkou: To, že Boskovice budou nelehký soupeř, ukázalo již úvodní utkání, kde rozhodovaly maličkosti, a my ho nakonec zvládli 4:2 gólem do prázdné branky. První utkání u nich rozhodo, že jsme se nedokázali střelecky prosadit. Byl to takový ten den, kdy tam nic nepadlo, nedali jsme i ty nejvyloženější šance, ale takové zápasy občas jsou a prohráli jsme 3:0. Doma jsme si věřili a soupeře jasně přehráli přesvědčivě 4:0. Druhým zápasem v Boskovicích jsme chtěli vyhrát a tím sérii ukončit. Vedli jsme 2:5, vypadalo to dobře, ale pak dal soupeř po našich chybách dva góly a rázem byl po dvou třetinách ve hře. V této fázi jsme hráli nedůsledně do obrany a soupeř nakonec dorovnal na 6:6 a šlo se do prodloužení. Zde jsme opět doplatili na naši nedůslednost. Puk jsme z obranného pásma nedostali a soupeř po nahození a dvou dorážkách dal vítěznou branku. Muselo rozhodnut páté utkání v sérii, které jsme zvládli bravurně, od začátku jsme diktovali tempo hry a důrazně jsme si šli za vysněným postupem. Ve finále nás čeká SHKM Hodonín.
Ve středu startuje finále play off krajské ligy. Finálovým soupeřem našemu týmu bude SHKM Hodonín, který v semifinálové sérii porazil Hokej Uherský Ostroh 3:1 na zápasy. Díky vítězství v základní části soutěže se první, třetí a případné páté rozhodující utkání bude hrát na našem zimním stadionu. Finálová série startuje již tuto středu. Mistr krajské ligy bude znám nejpozději 31. března.
Program finále play off krajské ligy mužů:
1. finálové utkání:
Středa 20. 3. HHK VM – SHKM Hodonín, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)
2. finálové utkání:
Pátek 22. 3. SHKM Hodonín – HHK VM, začátek utkání v 18.00 hod. (zimní stadion Hodonín)
3. finálové utkání:
Neděle 24. 3. HHK VM – SHKM Hodonín, začátek utkání v 17.30 hod. (zimní stadion Velké Meziříčí)
Jaroslav Juda

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Hotelová škola - banner spodní

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.