Vítězem karetního turnaje se stal Jiří Mráz

20190323 154424V sobotu 23. března se v pivnici Lipnice opět konala oblíbená karbanická soutěž ve hře zvané "prší". Prší se zde provozovalo ve své základní variantě.

Předem bylo přihlášeno celkem 40 zájemců, kterýmžto počtem by byla maximálně možná kapacita naplněna; dva se však nakonec nedostavili. Startovné činilo 80 Kč, v této ceně však bylo zahrnuto i jídlo, a sice topinky s tatarákem. Zúčastnit se mohli pouze ženy a muži starší osmnácti let. Pořadateli uvedeného společenského podniku jsou Lenka Marková, jeho zakladatel Stanislav Dočkal a Vladimír Pařil. Pro nejúspěšnější hráče byly připraveny krásné kovové poháry, diplomy a hodnotné věcné ceny. Překvapivě se dostavil i tříčlenný tým z Rádia Vysočina Jihlava, který zde pro vysílání uvedené stanice natáčel několikaminutový program.
Bojovalo se ve čtyřčlenných, eventuálně i v tří- anebo pětičlenných skupinách, přičemž v základním kole bylo obsazeno celkem deset stolů. Dále se pokračovalo oním tradičním a všeobecně známým vyřazovacím způsobem zvaným "pavouk". Turnaj trval asi čtyři hodiny.

Konečné pořadí finalistů:

1. Jiří Mráz, Velké Meziříčí
2. Pavel Janeček, Velké Meziříčí
3. Michal Troščák, Velké Meziříčí
4. Ladislav Halámek, Velké Meziříčí

Poděkování náleží těmto sponzorům:
Pivnice Na Lipnici - Lenka Marková, Truhlářství Doména Dočkal & Dohnal, AND Motor VM, Autoimpex Velká Bíteš, Nápoje Měřín - Karel Dlouhý, Trafika p.Malcová, Oděvy Iva Dvořáková, Zelenina Smejkal, Měšťanský pivovar v Poličce, Zelenina Kališ, Jaroslav "Zvonda" Horký - Jívoví, Karel Kujínek VM, Dřevona Měřín, Pavel Psohlavec VM a Český rozhlas Vysočina Jihlava - Irena Šarounová.
Mediálními partnery byli měsíčník Velkomeziříčsko, týdeník Medřičské listy a Český rozhlas Vysočina Jihlava.

Vladimír Pařil

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Hotelová škola - banner spodní

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.