Velkomeziříčská a měřínská školní liga v miniházené je v plném proudu

SAM 4264Regionální školní ligy v miniházené jsou v plném proudu ve všech krajích republiky, i na Vysočině, a zejména také v našem regionu. DÓZA – středisko volného času Velké Meziříčí ve spolupráci s TJ Sokol Velké Meziříčí uspořádala v letošní sezoně již 3. kolo školních lig v tamní házenkářské hale.

Každého kola, probíhajícího vždy ve dvou dnech, se účastnilo na 120 dětí základních škol. Hraje se ve dvou kategoriích, 1.-3. třídy a 4.-5.třídy, systém každý s každým. V první kategorii se setkává celkem 8 týmů, ve druhé pak 10 týmů, vždy z pěti základních škol (ZŠ Oslavická VM, ZŠ Sokolovská VM, ZŠ Školní VM, ZŠ Měřín a ZŠ Hany Benešové Bory).

Utkání v turnajích probíhají vždy bez bodování. Po závěrečném utkání turnaje jsou všechny týmy odměněny drobnými cenami a oceněni jsou i jednotlivci. Školní miniházená ve Velkém Meziříčí se hraje pro pobavení, pro setkávání s novými kamarády a zejména pro radost ze hry. Děti během ligy miniházené nejen reprezentují svoji školu, ale učí se týmové spolupráci. Velké finále proběhne ve velkomeziříčské hale 14. a 15. května, při kterém děti obdrží odměnu za celoroční práci ve formě medaile.

Poděkování patří všem učitelům – trenérům věnujícím se malým házenkářům ve školních podmínkách a všem, kteří se o průběh školních lig starají. Díky také mladým rozhodčím, kteří, i když jsou z řad žáků a žákyň, zvládli svou roli na jedničku. Pochvalu za nadšení, elán a předvedené výkony si zaslouží všichni žáci – házenkáři.

-jz-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Hotelová škola - banner spodní

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.