Starší dorostenky doma vítězně

ball-1930198 1920_copyTJ Sokol Velké Meziříčí – DHK Slavoj Žirovnice 31:25 (12:9)

Sobota 13. dubna
2. liga starší dorostenky

Proti regionálnímu soupeři jsme začali velmi dobře a hned od úvodních minut si budovali vícebrankový náskok. Bylo to dílem velmi dobře fungující obrany v čele s brankářkou Veronikou Blažkovou a zdařilých útočných kombinací zakončovaných převážně z pravé strany. Několik individuálních chyb a nepozorností v obraně však nahrálo soupeřkám, které pak poměrně snadno skórovaly a začaly nenápadně ubírat z našeho náskoku.

Prostřídání naší sestavy sice na chvíli zastavilo soupeřův tlak, leč v závěru prvního poločasu jsme nechali soupeřkám příliš mnoho prostoru a jim pak patřily i závěrečné poločasové minuty. My na rozdíl od většiny letošních soubojů jsme velice ležérně sehráli poslední útočnou akci, takticky propadli a nabídli tak soupeřkám ještě možnost skórovat!!! Ty se prosadily těsně před zazněním zvukového signálu po předem avizované střele střední spojky, čímž tak uzavřely poločasový zápis. Po změně stran byl výkon našich hráček jako na houpačce. Místy jsme vedli až šestigólovým rozdílem a během několika minut se naopak strachovali o výsledek. Nedařilo se trvale narušovat spolupráci spojek s pivotem, což znamenalo snížení místy až na dvougólový rozdíl. Ještě štěstí, že rivalkám postupně docházely síly. Brankářka Jarmila Šabacká si připsala důležité zákroky a my se pak následně dokázali prosadit z rychlých brejků. Dobře dohrané útočné akce do levého křídla a jejich přesné zakončení tak znamenalo zklidňující náskok. Závěr utkání byl již plně v naší režii, kdy jsme si již pohlídali cenné vítězství, ufff.

Jasně nejlepší naší hráčkou byla Lenka Pacalová, gólově ji sekundovala křídelnice Tereza Borkovcová, důležitou obrannou práci a finální přihrávky rozdávala Markéta Pospíšilová. Přesné střely zejména z prostoru křídel zaznamenaly Magda Pospíšilová a Klára Kuřátková. Hodně prostoru pak dostala na spojce Tereza Odehnalová. Z bohunických posil byla velmi přínosná pivotmanka Sylvie Šimková, po zranění kolene se do hry již zapojila Denisa Partlová. Svojí bojovností k úspěchu kolektivu přispěly Tereza Šmídová a Vendula Horká.

Po velikonočních svátcích zajíždíme 29. dubna společně se ženami na hřiště západočeského rivala HC Plzeň.

7 - m hody 4/3 : /4/3, vyloučení 1:1.
Sled branek 0:1, 5:1, 5:3, 8:3, 8:4, 10:6, 12:6, 12:10, 14:10, 15:11, 16:12, 18:12, 18:14, 20:14, 20:16, 21:16, 21:19, 24:19, 24:20, 25:22, 29:22, 31:23.

Hrály: Blažková Veronika, Šabacká Jarmila – Pacalová Lenka (10), Borkovcová Tereza (7), Pospíšilová Markéta (5/3), Odehnalová Tereza (3), Pospíšilová Magda (3), Šimková Sylvie (2), Kuřátková Klára (1), Partlová Denisa, Šmídová Tereza, Horká Vendula. Trenéři ing. Vincenc Záviška, ing. Tomáš Partl, Andrea Kuřátková.