Muži v Brně v okleštěné sestavě prohráli

thumb ball-1930198 1920SHC Maloměřice „B" - TJ Sokol Velké Meziříčí 30:22 (13:9)

2. liga mužů Morava Jih – 20. kolo

Muži na palubovku zachraňujících se Maloměřic zajížděli v nekompletní sestavě. Chyběli nám hned 3 ostré spojky, včetně našich dvou nejlepších střelců Večeři a Strašáka. Brněnský celek je v soutěži nováčkem a po bídném podzimu se nastartoval v jarní části k dobrým výsledkům, a postupně tak opouští sestupové pozice.

Úvod byl vyrovnaný. Zasunutá obrana soupeře nám dělala problémy, jelikož bez úderných spojek jsme ji museli překonávat kombinačně, což nebylo snadné. Ale zakončení především z křídel se nám dařilo, a tak jsme ve 13. minutě vedli 3:5. Do té doby i dobře fungovala obrana včetně brankáře. Pak bohužel přišla černá desetiminutovka, kdy jsme zahodili spoustu vyložených šancí a i díky technickým chybám nás soupeř trestal z trháků. Rázem to bylo 10:6 pro domácí. Do poločasu jsme již nesnížili, ale stále jsme drželi nadějný náskok.
Ve druhé půli jsme do 40. minuty stále drželi krok (19:15). Ovšem poté opět přišel výpadek a soupeř sérií 4 branek odskočil na rozdíl 8 branek. My nesložili zbraně a ještě jsme manko dokázali umazat na 24:20. Ovšem v závěru poločasu jsme předvedli další plejádu technických chyb, a soupeř tak mohl slavit vysokou výhru 30:22.

Dnes nám opravdu chyběly střelecké spojky, o které se pravidelně můžeme opřít. Navíc hráči, kteří normálně nedostávají tolik prostoru, se dnes mohli předvést. Bohužel byla vidět nesehranost mezi hráči, ale především nás srážely neproměněné trháky, kterých jsme za zápas zahodili snad 8! V příštím kole na domácí palubovce přivítáme souseda z tabulky – pátou Kuřim. Tak nás přijďte podpořit. Zápas začíná v sobotu 11.5. v 17:00 v hale Za Světlou.

7m hody: 1/2:2/2, vyloučení 0:0, diváků 33
Sled branek: 3:2, 3:5, 10:6, 12:8 13:9, 19:15, 23:15, 24:20, 27:20, 29:21, 30:22

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Roub (4), Kamil Babáček (4), Dominik Buchta (4/1), Pavol Živčic (4), Jiří Kaštan (2) Ladislav Šidlo (2), Tomáš Pažourek (1), Jan Lečbych (1/1), František Kratochvíl, Pavel Křibala, trenér Ladislav Šidlo