Muži si výhrou zajistili 4. příčku

ball-1930198 1920TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Kuřim 38:33 (21:17)

2. liga mužů Morava Jih – 21. kolo

V posledním domácím zápase letošní sezony jsme přivítali 5. celek soutěže z Kuřimi. Tento tým po podzimní části lize kraloval, ale na jaře se nesetkává příliš s dobrou formou a postupně klesá tabulkou. I tak jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého.

Do utkání jsme vstoupili lépe a vypracovali si mírný náskok. Hrála se rychlá házená, kdy se více útočilo, než bránilo. Do 13. minuty jsme si dokázali vybudovat náskok 10:6. Dařilo se nám pokrývat nebezpečné spojky soupeře Kudlu a Chýlka. Bohužel na ostatních postech to již tak dobré nebylo. Nedařilo se nám bránit především pivota a také jsme dostávali spoustu laciných branek z prostoru křídel. I tak jsme 5 minut před koncem poločasu stále vedli o 4 branky (18:14). Kuřim ale rychlou šňůrou 3 branek dorovnala na rozdíl jedné trefy. Skoré na svoji stranu již ale neztrhla a mi opětovali třemi trefami do sítě hostí. Poločas tak skončil rozdílem 4 branek.

Ve druhém poločase pokračovaly brankové hody. Střelecky se nám dařilo ze všech postů. Důležité ale bylo to, že jsme soupeře neustále drželi ve 4-6 brankovém manku. Za celou druhou půli se nám hosté nedokázali výrazněji brankově přiblížit, a my si tak hlídali vybudovaný náskok. A když jsme osm minut před koncem vedli již 34:27, bylo téměř rozhodnuto. Muži tak v posledním domácím zápase nezaváhali a s publikem se rozloučili výhrou po přestřelce 38:33. Touto cestou bychom chtěli poděkovat divákům za skvělou atmosféru a podporu během celého soutěžního roku!!!

Toto vítězství nám zajištuje minimálně 4. příčku v konečné tabulce, kterou ale ještě můžeme vylepšit. V posledním soutěžním kole totiž zajíždíme na horkou půdu třetích Ivančic, kde nám případná výhra může zajistit posun ještě o jednu pozici výše!

7m hody: 1/1:2/3, vyloučení 3:2, diváků 183
Sled branek: 4:2, 7:4, 10:6, 15:11, 18:14, 18:17, 21:17, 24:19, 28:23, 31:25, 34:27, 37:32, 38:33

Sestava a branky: Ondřej Poul, Libor Kotík – Pavel Roub (8), Vítězslav Večeřa (6), Jan Lečbych (6), Jakub Bezděk (6), Pavol Živčic (5), Dominik Buchta (2), Jiří Kaštan (2), Pavel Strašák (2/1), David Kubiš (1), Tomáš Pažourek, Kamil Babáček, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva: Michael Bezděk