Ženy zakončily letošní prvoligové tažení výhrou

Hazena VM_ZenyTJ Sokol Velké Meziříčí - SK UP Olomouc 38:35 (20:20)

1. liga ženy – 22. kolo

Ženy se po sérii několika smolných proher postavily doma k poslednímu letošnímu utkání. Soupeřem jim byl letošní nováček soutěže z Olomouce. Na podzim jsme na půdě soupeře smolně prohrály o jedinou branku, a tak bylo co oplácet. Navíc případná výhra nás mohla udržet na 4. pozici. Naopak prohra nás mohla poslat až na 7. příčku, což by byla obrovská škoda vzhledem k povedenému průběhu letošního ročníku.
Od úvodu se hrálo v rychlém tempu. V útoku se nám sice dařilo poměrně snadno zakončovat, ale trápily nás především laciné ztráty. Ty Hanačky dokázaly zužitkovat a trestat nás z brejků. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou, ale žádný z týmu nedokázal výrazněji brankově odskočit. V závěru poločasu jsme mohly jít do 2 brankového vedení, ale bohužel po naší chybě ještě soupeř v poslední sekundě vyrovnal.

Úvod druhé půle se nám vydařil a šňůrou 4 branek jsme odskočily na 24:20. Bohužel poté přišel herní výpadek a olomoucké hráčky šly do vedení. Naštěstí né na dlouho. My zmobilizovaly všechny síly a překlopily skóre na naši stranu. Dařila se především spolupráce s pivotem, kde se Zbožínková nemýlila. A když k tomu přidala své tradiční zásahy i Závišková, bylo rázem veseleji. Posledních 15 minut jsme si již hlídaly vypracovaný náskok a nenechaly tak zdramatizovat zápas.

Sezónu jsme tak zakončily vítězně. Ale vzhledem k vývoji ostatních utkání to pro nás znamená konečnou 5. příčku. Což je s přihlédnutím na náš úzký kádr nad očekávání dobré umístění. Na druhou stranu nebýt několika smolných jednobrankových proher, mohly jsme zakončit sezonu klidně i na třetím místě. I přesto vše se jedná o nejlepší umístění žen v první lize v historii klubu!!!

7m hody 2:3, vyloučení 0:2, diváků 83

Sestava a branky: Marcela Večeřová, Jarmila Šabacká, Jana Šidlová – Iva Závišková (9), Agáta Uchytilová (8/2), Lucie Zbožínková (7), Anna Vodná (5), Romana Doležalová (4), Lenka Pacalová (3), Hana Hublová (2), Michaela Homolová, vedoucí družstva Jana Šidlová