Úsekové měření zachytilo první tisíce přestupků

usekove mereni_Od poloviny října běží ostrý provoz úsekového měření na dálnici u Velkého Meziříčí. Ministerstvo dopravy osadilo radary opravovaný úsek D1 Velké Meziříčí východ – Lhotka. Ty hlídají, zda řidiči dodržují rychlost 80 km v hodině. Podle Jiřího Pospíchala z radničního odboru dopravy už úřad k prvnímu listopadovému týdnu eviduje asi 2 000 oznámení, která zpracovává.

Radary budou měřit rychlost do 18. listopadu. Přes zimní měsíce bude jejich provoz zastaven a spuštěn opět na jaře.

Velkomeziříčská radnice kvůli tomu navýšila počet zaměstnanců. Čtyři noví pracovníci budou zabezpečovat administrativu, zpracovávat dávky přestupků, informovat řidiče a podobně. "Zjara by mělo být spuštěno měření i v dalších úsecích, takže možná budeme muset požádat o další zaměstnance,“ informoval před časem tajemník městského úřadu Marek Švaříček.

-mars-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • pronájem hospody
  • Horáčan - nábor členů
  • Jupiter club
  • Facebook selfpromo

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.