Zemina z D1 poslouží k terénním úpravám ve městě

IMG 3074Zemina z dálnice D1 bude využita k terénním úpravám v Čechových sadech a na ulici Zahradní.

Město uzavřelo smlouvu s firmou Colas, která pracuje na modernizaci dálnice D1 u Velkého Meziříčí, o využití zeminy při terénních úpravách ve Velkém Meziříčí. „Zemina bude mít všechny potřebné atesty vyžadované odborem životního prostředí,“ uvedl starosta Josef Komínek. Firma údolí odvodní, zaveze zeminou a poté terén překryje ornicí a upraví. „Pozemek potom bude možné využít pro sportoviště nebo pro budoucí výstavbu bytových domů,“ dodal starosta.

Další místo pro využití zeminy z D1 je na ulici Zahradní, kde město buduje plochu pro cvičební jízdy motocyklů autoškoly. I tam firma naveze zeminu a plochu upraví do finální podoby pro následnou pokládku asfaltu.

Martina Strnadová

IMG 3075

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.