Most přes Balinku už je téměř pryč

most 04Demolice mostu přes Balinku, která byla naplánovaná na 12. června, začala o den dřív. Dnes odpoledne začaly první demoliční práce a kolem 17. hodiny těleso mostu spadlo do řeky.

 

"Materiál mostu byl v tak špatném stavu, že nevydržel sondáž, kterou jsme prováděli," řekl Velkomeziříčsku stavbyvedoucí Miroslav Otruba s tím, že extrémně porušený byl zejména beton v obloucích mostu. Podle stavbyvedoucího nemá předčasné odstranění mostu žádný vliv na další průběh stavby.

Most přes Balinku je uzavřen od 17. května. Uzavírka má trvat do konce října letošního roku. Hned po skončení demolice začnou stavaři zakládat mikropiloty pro stavbu nového mostu. Podle smlouvy s firmou má být stavba kompletně dokončena do 15. listopadu 2018.

-kid-

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Hotelová škola - banner spodní

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.