ZŠ Komenského má pro žáky na dvorku nové hřiště

IMG 5520Nové multifunkční hřiště na dvorku základní školy na Komenského ulici dnes bylo slavnostně otevřeno.

Žáci prvního stupně Základní školy Sokolovská, která sídlí v budově na Komenského ulici, mohou dovádět na novém sportovišti. Uzavřený dvorek dostal umělý povrch, na němž je vytyčeno hřiště pro míčové hry, běžecká dráha s doskočištěm. V jedné části jsou herní prvky pro nejmenší děti, v další části pak koš na basketbal i lavičky pro odpočinek. "Do poněkud stísněného nádvoří se podařilo umístit vše potřebné pro plné sportovní vyžití dětí jak ve škole, tak i ve školní družině," uvedl ředitel školy Petr Hladík s tím, že žáci mohou hřiště využívat nejen v hodinách tělesné výchovy, ale i o přestávkách či po vyučování ve školní družině.

"Stojíme zde na krásném sportovišti, které bude sloužit vám všem," řekl žákům i učitelům starosta Josef Komínek a dodal, že na hřiště bylo vyčleněno asi 2,6 milionu korun z rozpočtu města. "Jsem rád, že se to stihlo v této době, kdy děti nastoupily do škol," uzavřel starosta.

Martina Strnadová

 

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Reklama
  • Straznik MP
  • Knihovna
  • VKL obecně

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.