Skautky zabodovaly ve Svojsíkově závodu

skautkyO víkendu 29.-31. 5. se zúčastnily skautky z našeho střediska krajského kola Svojsíkova závodu.

Závod se konal v Lesonicích u Moravských Budějovic. Postupovaly na něj ty nejlepší hlídky z okresních kol, mezi nimi i hlídka Ňyckyně z Velkého Meziříčí, ve složení Marie Procházková, Lenka Kohoutová, Nikola Novotná a Ilona Havlátová.
Akce byla pro účastníky velmi náročná. Ať už po stránce fyzické, ale hlavně po stránce psychické. Nebylo vůbec lehké odolávat únavě, ale u našich děvčat stála oproti nesnázím výborná týmová spolupráce a dobrá nálada.


Sobota, 30. 5. 2015
Budíček na šest hodin. Je kosa, ale ze všech koutů cítíme nadšení, zápal pro hru a bučení krávy. Konečně to vypukne. Organizátoři nás vypustili do divočiny a začal tvrdý boj. Bojujeme o nejvyšší možný počet bodů na stanovištích zaměřených na spolupráci, domluvu, skautské znalosti, zdravovědu, fyzickou zdatnost a přebalování mimin. Končíme. Následují individuální úkoly. Některé z nás projevily své vědomosti a znalosti, některé fyzičku, přesnou mušku, některé si zajezdily na koloběžce, sestavily ptačí budku, nebo si zaplavaly. Opravdu všehochuť. Byly jsme vděčné, když večerka byla posunuta o půl hodiny dříve. Ale brzy jsme měly poznat, proč tomu tak bylo. Vyspaly jsme se sotva hodinku, když nás přišli budit. „Sbalit věci, stan a hlásit se!" Nemilosrdně jsme byly vytrženy z říše snů. Dostaly jsme mapu a úkol. Přemístit se na dané, zhruba čtyři kilometry vzdálené místo, rozbalit stan a přespat tam. Musel na nás být úžasný pohled. Skupina podivně vypadajících individuí, ověšených jak vánoční stromečky si to o půlnoci štráduje vesnicí, jako by se nechumelilo... Co jiného jsme měly dělat? Došly jsme na místo určení, rozbalily stan a usnuly jako mimina.
(zápis ze soboty, Ňyckyně)

Jdeme přes vesnici a nemůžeme si odpustit nějakou tu fotečku. Ověšené jako stromečky. Veselé Vánoce!

K velkému překvapení všech obsadila naše hlídka první místo. Sami jsme tomu nemohli uvěřit. To pro nás znamená postup na celostátní kolo, které se bude konat v září. Je to poprvé v historii, kdy postupují skauti z Velkého Meziříčí na celostátní kolo. Proto holkám gratulujeme a přejeme jim úspěšně zvládnuté celostátní kolo.
Skautské středisko Velké Meziříčí

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • Nábor_90x140_dolu_straznik

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.