Komedie zavedla diváky do fotbalové šatny

IMG 0839Za zavřené dveře jedné kabiny fotbalových rozhodčích nahlédli návštěvníci komedie Postaven(i)í mimo hru, kterou včera přivezlo do Jupiter clubu Divadlo Radka Brzobohatého.

Inscenace budapešťského dramatika Zoltána Egressyho v překladu Taťány Dimitrovové a v režii Romana Štolpy zavedla diváky mezi tři fotbalové sudí, kteří si prožili nejen zmiňované utkání, ale hlavně svoje osobní problémy. Maďarský pohled se nejspíš nikterak neliší od toho českého – ligový zápas, omšelá šatna polepená plakáty odhalených slečen, odpovídající atmosféra i slovník, na jedné straně ambice a na druhé mindráky. Coby tři rozhodčí se představili, rozvedený manipulátor Mejdlo (Roman Štolpa), zhrzený nešťastný Básník (Petr Semerád) a ambiciózní navoněný frajer, zvaný kolegy Vocas (Miroslav Hrabě).

Martina Strnadová

 

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Reklama
  • vedoucí MP
  • Účetní
  • Straznik MP

Týdeník Velkomeziříčsko

Chcete mít každý týden přehled o tom, co se děje ve Vašem okolí? Přihlaste se k odběru elektronického týdeníku Velkomeziříčsko a my Vám jej každou středu zašleme e-mailem.

Registrací souhlasím se zpracováním osobních údajů.